Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurda Sınıflandırma İşlemleri

Elektronik Kart Hurda Sınıflandırma İşlemleri elektronik kart hurdaları nın kendi içerisinde sınıflandırılması işlemi anlamına gelmektedir. Bu sınıflandırmalar kartların temel olarak satınalınmasında , depolanmasında , uluslararası ticaretinde ve geri dönüşüm prosedürlerinin ileriki aşamalarında gerekli olan sınıflandırmanın yapılması için önemlidir.

Elektronik kart hurdaları temel olarak birbirine benzerlikler gösterse de geri dönüşüm sınıflandırması açısından büyük farklılıklar yer almaktadır. Bunun temel sebebi geri dönüştürülebilir element miktarları ve türleri bakımından farklılıklar sunmalarıdır.

Elektronik kart hurdaları genel olarak en yüksek miktarda demir , aluminyum ve bakır elementlerini içerir ve bu elementlerin toplamı yaklaşık %10 ile %20 aralığındadır. Bunların dışında ekonomik değer yaratan altın , gümüş , platin ve paladyum elementleri içerirler. Bu elementler nadir metaller sınıflandırmasına giren elementlerdir ve bu elementler genelde mikron boyutunda yer alırlar, yani tamamı tonda gram mertebesinde yer alırlar fakat çok yüksek değerli olduklarından bu elementlerin varlığı elektronik kart hurdalarının değerini ciddi biçimde yükseltebilmektedir. Kıymetli madenler olan altın gümüş paladyum ve platinin toplamı neredeyse elektronik atıkların tamamı düşünüldüğünde %0,1 oranını geçmez yani toplam elektronik atıkların 1 tonunda bu kıymetli elementlerin tamamının toplamı 100 gramı bile bulmaz.

Fakat işlemci hurdası , ram hurdası , cep telefonu anakartı hurdası gibi çok düşük bir hacimde çok yüksek elektronik işlev yapan elektronik kart hurdaları gibi hurdalarda daha yüksek oranlarda kıymetli maden bulunduğu gözlemlenmektedir fakat bu atıkların tamamı da elektronik atıkların toplam hacminin %1 lik kısmını geçmemektedir. Yani çok yüksek değerli elektronik atıklar bulunur ama hacmen bu hurdaların toplamı genel elektronik atıkların toplam hacmine göre %1 den daha azdır.

Şirketimiz dünya standartlarına uygun biçimde elektronik kart hurda sınıflandırması yapmakta ve güncel piyasa koşullarını takip ederek en yüksek fiyatları sunmaya gayret etmektedir. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayrak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55