Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurdası Fiyatları

Elektronik Kart Hurdası Fiyatları elektronik kart hurdalarının fiyatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlardaki değişkenlikler elektronik kart hurdalarının geri dönüşüm ekonomik değerleri ile belirlenmektedir. Geri dönüşüm prosedürleri sonucunda oluşacak ekonomik değer ne kadar yüksekse Elektronik Kart Hurdası Fiyatları da o kadar yüksek olmaktadır.

Peki yüksek ekonomik değeri bulunan elektronik kartlar ile düşük ekonomik değeri bulunan elektronik kartlar arasındaki temel farklılıklar nelerdir ?

Elektronik kartlar genel olarak elektrik enerjisi tüketerek insan faydasına bir görev üstlenen birer devre sistemidir, yani elektrik enerjisi tüketerek bir görev yaparak insanlara fayda sağlayan bir cihazdır. Bu görev sınırsız çeşitlerde görevler olabilir örneğin bir ütü de bir elektronik cihazdır, bir hesap makinesi de , bir bilgisayar da bir elektronik cihazdır , elektrik enerjisi tüketir ve insan faydasına bir görev yapar.

Bu üç örneği incelediğimizde ütü elektrik enerjisini tüketerek bir plakayı ısıtan ve bunu bir termostat ile kontrol ederek belirli bir ısı aralığında kıyafetlerin ütülenmesini sağlayan bir cihazdır, çok basit bir elektronik yapısı vardır , tasarımı ve üretimi çok kolaydır ve çok düşük seviye devre elemanları kullanılarak yapılabilen basit bir devre yapısı vardır, karmaşık hesaplamalar ve veri işleme becerisi yoktur basit bir termostat devresinden ibarettir.

Hesap makinesi incelendiğinde ise pildeki elektrik enerjisini kullanarak dört işlem yapabilen basit bir matematiksel işlem devresi gözlemlenmektedir. Ütü ve hesap makinesi örnekleri düşük vasıflı elektronik kartlara örneklerdir , küçük bir devre kartı üzerinde bir iki belki üç tane devre elemanı ve pasif bileşenlerden oluşmakta olan üretimi basit ve karmaşık devre elemanları içermeyen elektronik devre kartlarıdır ve üretimlerinde bakır aluminyum ve demir dışında kayda değer bir element bulunmamaktadır.

Bilgisayar kartları incelendiğinde ise üzerinde yüzlerce devre elemanı bulunan binlerce veriyolu ve soketlerden oluşan karmaşık ve üretiminde en az 300 farklı bileşenin kullanıldığı bir devre sistemi karşımıza gelmektedir. Üretiminde çok daha yüksek oranda bakır ve eser miktarda kıymetli madenler kullanılan bilgisayar kartları geri dönüşüm yapıpldığında diğer örneklere göre çok daha yüksek oranda ağır metal ve kıymetli maden geri dönüşümü sağlanabilecektir.

Elektronik Kart Hurdası Fiyatları incelendiğide yüksek fiyatları olan elektronik devre kartları ağırlıklı olarak cep telefonu hurdaları , bilgisayar hurdaları , bilgi işlem hurdaları , laptop hurdaları , sunucu hurdaları gibi yüksek miktarda veri işleme becerisi bulunan elektronik sistemler karşımıza gelmektedir. Düşük fiyatlı elektronik kart hurdaları incelendiğinde ise basit elektronik devre sistemleri , trafo devreleri , güç kaynağı devreleri , beyazeşya devreleri gibi devre kartları gözlemlenmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik hurdası alımı yapmaktadır, tüm toplu cep telefonu hurdası , anakart hurdası , bilgisayar hurdaları , tablet hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları , laptop hurdaları , elektronik devre kartı hurdaları gibi toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55