Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurdası Sınıfları

Elektronik Kart Hurdası Sınıfları genel olarak hurda elektronik kartların dünya üzerinde kabul gören elektronik kart sınıfları olarak değerlendirilmektedir. Yabancı ülkelerin tanımladığı sınıflandırmalara katılmak Türkiye içerisinde faaliyet gösteren elektronik atık geri dönüşümü yapan firmaların bir anlamda mecbur oldukları bir uygulamadır çünki elektronik kartların geri dönüşümü çok büyük oranda yurtdışındaki tesislerde yapılmaktadır ve aynı sınıflandırmaların kullanılmaması halinde tüm geri dönüşüm süreci daha zor bir zeminde yürütülmektedir. Bunun temel sebebi ayrıştırma sonucunda doğru sınıflandırılmayan elektronik atıkların geri dönüşüm tesisleri arasındaki gönderimi ve ticaretinde anlaşmazlıklar yaşanabilmesi olarak karşımıza gelmektedir. Bu sebeple çok uluslu faaliyet gösteren tüm tesisler genel olarak avrupa standartlarına göre düzenlenen Elektronik Kart Hurdası Sınıfları kullanmaya özen göstermektedir.

Elektronik Kart Hurdası Sınıfları genel olarak incelendiğinde en temel sınıflar ülkemizde çin kartı ve anakart olarak ayrıştırılmakta olan masaüstü bilgisayarlar içerisinde bulunan anakart hurdaları karşımıza gelmektedir. Bu kartlar ülkemizde alışılan temel iki sınıf olarak ayrıştırılsa da dünya üzerinde bu sınıflar 4 ayrı kola ayrılabilmektedir.

Ayrıca ülkemizde tek bir sınıf olan AB sınıfı olarak kabul edilen yüksek sınıf elektronik devre kartları da yurtdışında 2 veya 3 sınıf olarak değerlendirilebilmektedir.

Bu ayrımlardaki temel mantık geri dönüştürülebilir element türleri ve bu elementlerin oranlarının birbirine denk elektronik kartların aynı sınıflarda yer almasının sağlanmasıdır. Yani Elektronik Kart Hurdası Sınıfları oluşturulurken birbirine çok yakın oranlarda ağır metal ve kıymetli maden içeriğine sahip elektronik kartların birarada toplanması ve işlenmesi mantığı yatmaktadır. Bu sayede aynı sınıfa ait kartların doğru Elektronik Kart Hurdası Sınıfları ile ayrıştırılması sonucunda oluşacak ve biriktirilecek elektronik hurdalarının geri dönüşümü yapılması sonucunda elde edilebilecek ağır metal ve nadir metal sınıfı elementlerin toplamı yaklaşık olarak %5 hata payı ile tahmin edilebilmekte ve hesaplanabilmektedir.

Toplam geri dönüşüm sürecinin haftalara hatta aylara yayıldığı bir süreç içerisinde tüm prosedürler tamamlandığında elde edilebilecek maddi sonucun tahmin edilebilmesi yalnızca Elektronik Kart Hurdası Sınıfları nın doğru uygulanması ile mümkün olmaktadır ve bu prensipleri doğru uygulayan tesisler başarılı olabilmekte ve piyasa saygınlığını koruyabilmektedir.

Şirketimiz uzun yıllardır elektronik atık geri dönüşümü faaliyeti sürdürmekte ve Elektronik Kart Hurdası Sınıfları konusunda büyük bir bilgi birikimine ve uzmanlığına sahiptir, bu sebeple alım fiyatları sayfamızdaki sınıflandırmalar dünya elektronik atık geri dönüşümü sektörüne paralel düzenlendiğinden ve fiyatlandırma politikamızın dünya standartlarına uygun olduğundan şüpheniz olmamalıdır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığı zahmetsizce ve peşin ödeme yaparak satın aldıktan sonra çevre bilinci ile hareket eden tesislerde geri dönüşümünü yaparak ekonomiye kazandırmaktadır.

Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve güncel fiyat politikası ile satınalınması için lüfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55