Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Ethernet Kartları Hurdaları

Ethernet Kartları Hurdaları kullanılmaz hale gelmiş olan ethernet kartlarıdır ve elektronik atık sınıflandırmasına giren elektronik kart hurdaları arasında yer alırlar. 1. Sınıf anakart hurdaları yani eski nesil anakart hurdaları ile benzer ekonomik değere sahiptirler.

Ethernet kartları genel olarak masaüstü bilgisayarlar ve sunucular üzerinde bulunurlar. Bilgisayarın ethernet ağlarına bağlanabilmesi için duyduğu elektronik network servislerini sağlayan ethernet kartları günümüzdeki bilgisayarlarda genellikle bulunmaz.

Bunun sebebi masaüstü bilgisayarların sunucuların ve laptopların neredeyse tamam son 10 yıl içerisinde anakartları ile tümleşik ethernet kartı donanımına sahip olarak satışa sunulmaktadır. 20 Yıl yada daha eski biglisayarlar üzerinde tümleşik anakart bulunmayan modellere rastlanmaktadır.

Eski nesil masaüstü bilgisayar anakartlarının yaklaşık yarısında ve özellikle pentium 3 ve öncesi bilgisayarlarda tümleşik ethernet kartları bulunmayan modeller yaygın şekilde bulunmaktadır, bu sebeple eski nesil bilgisayar hurdaları içerisinde bulunan hurda anakartların yanında Ethernet Kartları Hurdaları da karşımıza gelmektedir.

Tümleşik ethernet kartı ses kartı ve grafik kartı içeren bilgisayarlar hem üretim kolaylığı hemde teknolojik entegre sistem avantajlarına sahiptir ama en önemli faydası ekonomik faydasıdır ,tümleşik entegre donanımlar kullanıcıya daha ekonomik maliyetler ile ulaşmaktadır.

Ethernet kartı bulunmayan bir bilgisayar bir ethernet ağına bağlanamaz, network servislerini sağlayan kart olduğu için ethernet kartı önemli bir donanımdır ve arıza oranı çok düşük olduğu için genellikle yenilenmesi gerekmez.

Günümüzde satınalmak için bile çok araştırma yapmanız gerekecek bir donanımdır çünki kullanımı yok kabul edilebilecek kadar az durumdadır. Özel durumlarda yani bir bilgisayarın birden çok ağa bağlanmasının gerekliliği, birden çok ağ bağlantısı bulunan sunucu bilgisayarlarında veya bilgisayarın ethernet bağlantı hızının 10 100 mbit standaredında olduğu fakat bağlanan ağa gigabit bağlanması gerekliliği gibi sınır durumlarda ethernet kartlarının kullanıldığı gözlemlenmektedir.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , monitör hurdaları , bilgi işlem hurdaları , elektronik kart hurdaları , laptop hurdaları , sunucu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55