Akıllı Telefon Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Finger Kartlar Nelerdir ?

Finger Kartlar Nelerdir ? sıklıkla karşılaştığımız konulardan biridir. Finger ingilizce parmak anlamına gelmektedir ve bu kartların parmak ile bir alakası yoktur. Finger kart tanımı genel olarak eklenti kartları anlamına gelmektedir.

Bilgisayar sunucu gibi bilişim ürünlerinin üzerinde bulunan anakarta takılarak ilgili bilgisayarın ek özellikler kazanmasına olanak veren kartların tamamı eklenti kartı hurdaları olarak tanımlanmaktadır ve bir başka adı da finger kartlar olarak anılmaktadır.

Finger kart hurdaları eski nesil anakart hurdaları ile aynı ekonomik değerde olan ve yüksek ekonomik değeri olan anakart hurdaları arasında yer almaktadır

Finger Kart Türleri Nelerdir ?

Genel olarak tüm eklenti kartları finger kart olarak isimlendirilir en yaygın olarak karşılaşılan finger kartlar aşağıda bilginize sunulmuştur.

Ekran Kartı hurdaları bilgisayarların anakartlarına ek olarak takılarak bilgisayarların grafik işleme becerilerini oluşturan veya daha yüksek kabiliyetler kazandıran eklenti kartlarıdır. Daha çok eski nesil bilgisayarlarda bulunurlar, yüksek oyun performansı veya multimedia işlevleri için günümüzde de masaüstü bilgisayarlarda kullanımları devam etmektedir.

Ethernet kartı hurdaları ise ethernet ağlarına yani bilgisayar ağlarına bağlanacak masaüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarlarının üzerinde bulunan ethernet bağdaştırıcı kartlarıdır.

Ses Kartı hurdaları ise eski nesil bilgisayarların anakartları üzerinde ses işleme birimi bulunmaması sebebi ile eklenti kartı olarak kullanılması sebebi ile çok eski masaüstü bilgisayarlarda bulunan, günümüzde masaüstü bilgisayarların anakartları üzerinde ses kartı bulunuyor olması sebebi ile kullanımı çok düşen bir kart türüdür. Günümüzde profesyonel müzik ve sunum sistemleri , multimedia iş istasyonları ve üst düzey oyun bilgisayarlarında halen yaygın olarak kullanımları devam etmektedir.

Şirketimiz her çeşti Finger Kartların hurdalarını , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , laptop hurdaları , cep telefonu hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit bilgi işlem hurdası alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55