Ağ Cihazı Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları Elektronik Hurdaları

GSM Baz İstasyonu Hurdaları

GSM Baz İstasyonu Hurdaları kullanım dışı kalan GSM baz istasyonlarıdır ve yüksek sınıf elektronik atıklar arasında yer alan ekonomik olarak yüksek değerli hurda elektronik cihazlardır. GSM Baz İstasyonu Hurdaları kullanım ömrünü tamamlayan , yeni teknolojiler çıktığı için kullanım dışı kalan veya arızalanan her çeşit GSM altyapı ürünlerdir.

GSM Baz İstasyonu Hurdaları en çok arıza sonucunda kullanım dışı kalmaktadır, her elektronik cihaz gibi gsm altyapı cihazları da 7 24 esasına göre çalışan yüksek performans ürünleridir ve çeşitli arızalar yaşayabilirler bu arızalar sonucunda tamirleri olmayan bu cihazlar kullanım dışı kalırlar ve hurda gsm baz istasyonu hale gelirler. Yeni teknolojilerin çıkması da eski nesil ürünlerin kullanım dışı kalmasına sebep olmaktadır, örneğin 3g altyapı geldikten sonra 2. nesil yani 2g olarak adlandırılan tüm gsm şebeke cihazları eski nesil oldukları için belirli bir plan dahilinde kullanım dışı kaldılar ve yenilenen altyapı üzerine yeni cihazlar kurularak 3g haline getirildi, bu görev dışı kalan ekipman da diğer arızalı ekipmanlar gibi gsm altyapı cihazları hurdası haline gelmiştir.

Tabiki tüm kullanım dışı kalan GSM baz istasyonları hurdaya ayrılmamaktadır, daha az nüfüsun yaşadığı veya hizmet sürekliliğinin sağlanabilmesi için kırsal bölgelerde halen 3. nesil cihazlar hatta yer yer 2. nesil cihazlar kullanılmaktdır, GSM operatör şirketler şehir merkezleri veya insanların yoğun yaşadıkları noktalarda en son nesil altyapıları kullanırken , çok az nüfus yaşayan veya şehirlerarası yollar veya tabiat parkları gibi alanlarda hizmet dışı kalan veya daha eski nesil olan ekipmanları kullanmayı tercih etmektedir. Yani Ankara Çankaya da 4.5G cihazlar aktif olarak kullanılırken denizlinin nüfus yaşamayan kırsal bölgesinde 3. nesil cihazlar kullanıma devam ediyor olabilmektedir. Hatta İstanbul sınırları içerisinde de tüm noktalar 4.5G altyapısına sahip değildir, nüfüsa ve bu nüfusun erişim ihtiyaçlarına göre yatırım yapmaya gayret edilmesi doğaldır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi özetle GSM baz istasyonları da elektronik cihazlardır ve bilgisayarlar gibi belirli bir kullanım ömürleri yani kullanımın başlaması ve bitmesi arasında kullanılabildikleri bir dönem vardır ve bu dönem tamamlandıktan sonra elektronik atık haline gelirler, bu noktadan sonra yüksek ekonomik değerleri sayesinde önemli bir fayda fırsatı da sunarlar ve GSM Baz İstasyonu Hurdaları nın elektronik atık geri dönüşümü tesislerine satılması ile kayda değer bir ekonomik fayda sağlaması mümkündür.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu hurdaları , GSM Baz İstasyonu Hurdaları, cep telefonu anakart hurdaları, bilgisayar anakart hurdaları ve her çeşit elektronik hurda alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve en yüksek fiyatlar sağlanarak satın alınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55