Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Güncel Elektronik Kart Hurdası Alım Fiyatları

Güncel Elektronik Kart Hurdası Alım Fiyatları neredeyse haftalık olarak düzenlenen özel elektronik hurda satınalma fiyatları olarak karşımıza gelmektedir. Bunun temel sebebi elektronik hurdaların içeriğinde bulunan 5 temel elementin uluslararası metal borsalarındaki değişkenliği ve döviz kurlarındaki değişkenliklerdir.

Kısaca özetlemek gerekirse elektronik atıklar elektronik cihazların içerisinde yer alan elektronik bileşenlerin atıklarıdır, elektronik devre kartları , işlemciler , ram bellek modülleri ve her çeşit elektronik eleman elektronik atık olarak sınıflandırılır ve özel prosedürler izlenerek geri dönüşüm yapılabilirler. Bunun sebebi hiçbir fiziki yöntem ile elektronik atıkların üretiminde kullanılan alaşımların ayrıştıtılmasının mümkün olmamasıdır, 1 santimetreden küçük bir alanda çok çeşitli plastik katmanları içerisinde mikron boyutunda yer alan nadir metal alaşımlarının geri dönüştürülmesinde kimya bilimi haricinde hiçbir method bulunmamaktadır, bu sebeple özel planlanmış rafineri sistemleri kullanılarak elektronik atıkların geri dönüşümü , ayrıştırılması ve saflaştırılması yapılmaktadır.

Güncel Elektronik Kart Hurdası Alım Fiyatları oluşturulurken öncelikle elektronik atıkların geri dönüşüm prosedürü sonucunda elde edilecek elementlerin türleri ve miktarlarına göre bir netice raporu elde edilir, bu netice raporu ilgili elektronik atığın türüne göre hangi elementler kullanılarak üretildiğinin bir reçetesi olarak düşünülmelidir, bu sayede elektronik atık geri dönüşüm yapıldıktan sonra elde edilecek elementlerin miktarları tam olarak belirlenmiş olur. Elektronik hurdaların fiyatları da bu geri dönüştürülebilir element türleri ve miktarları ile hesaplanmaktadır.

Geri dönüştürülebilir elementlerin tür ve oranları ilgili sınıf elektronik atığın her bir tonundan kaç gram hangi elementten geri kazanılabileceğini belirttiği için gerisi matematiksel hesaplamalardır, elektronik atığın geri dönüşümü sonucunda ulaşılan elementlerin miktarları ve metal borsalarındaki ekonomik değeri toplam olarak döviz cinsi olarak ekonomik değerlerini ortaya koymaktadır, güncel döviz kurları ile toplam değeri ortaya çıkabilmektedir. Rafineri işlem maliyetleri dikkate alınarak elektronik kart hurdası alım fiyatları oluşturulabilmektedir. Element fiyatlarının günlük hatta saatlik değişkenlik gösteriyor olması ve döviz kurlarındaki değişkenlikler elektronik hurda alım fiyatlarındaki değişkenliklerin temel sebebi olarak gözlemlenmektedir.

Şirketimiz her zaman en güncel ve en yüksek fiyatları sağlayabilmek için elinden gelen tüm gayreti daima göstermektedir.

Elinizde bulunan tüm elektronik atıkların toplu olarak peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55