Akıllı Telefon Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Anakart Geri Dönüşüm

Hurda Anakart Geri Dönüşüm işlemi elektronik atıkların geri dönüşüm işlemidir. Özel fiziki ve kimyasal sistemler kullanılarak elektronik atıkların onların üretiminde kullanıldığı hammaddelere geri dönüştürülmesi prosedürlerine elektronik atık geri dönüşümü denilmektedir ve Hurda Anakart Geri Dönüşüm aslında elektronik atık geri dönüşümü işleminin içerisinde yapılan bir işlemdir.

Elektronik atık geri dönüşümü her çeşit elektronik atığı kapsamaktadır yani bir buzdolabının da geri dönüşümü bir elektronik atık geri dönüşümü işlemidir. Genel mevzuatta ve gerçek hayatta elektrik enerjisi tüketerek bir iş yapan tüm cihazlar elektrik devreleri veya elektronik devreleri olarak kabul edilir, elektronik sistemler daha çok elektrik enerjisi kullanarak insan faydasına bir görevi olan veya veri işleyen cihazlardır. Elektrik ve elektronik ayrımı bazı durumlarda çok kolay yapılamaz ama elektrik devreleri daha çok enerjinin iletimi ve dönüştürülmesi, elektronik devreleri ise elektrik enerjisinin insan faydasına kullanılması maksadı ile kullanılan devrelerdir.

Elektronik devreleri daha çok direk akım kullanmaktadır çünki elektronik dünyası dijitaldir sayısal veri her noktadan her noktaya direk akım elektrik sinyalleri olarak aktarılır bu sebeple tüm elektronik cihazlar AC yani alternatif akımı direk akım yani DC türüne çevirerek kullanırlar. Cihazların tipine göre 12v veya 24v yada 5v , 3,3v gibi düşük voltajda çalışan direkt akım dijital devreleri bu sayede düşük enerji tüketimi ve düşük ısı yayılımı yapabilirler.

Hurda Anakart Geri Dönüşüm yukarıda belirttiğimiz gibi insan faydasına elektrik enerjisi tüketen her cihaz içerisinde yer alan anakart hurdaları nın geri dönüşümü anlamına gelmektedir ve bu geri dönüşümde her çeşit anakart hurdası geri dönüşümü işlemini kapsamaktadır. En yaygın olarak karşımıza gelmekte olan elektronik kart hurdaları yani anakart hurdalarını incelediğimizde bilgisayar anakartı hurdaları , bilgisayar eklenti kartı hurdaları , yeni nesil anakart hurdaları , eski nesil anakart hurdaları , işlemci ve ram hurdası , harddisk ve cdrom hurdası ve güç kaynağı hurdaları gelir, burada isminin yanında anakart geçen tüm elektronik hurdalar Hurda Anakart Geri Dönüşüm konusunun girdileridir.

Sadece bunlar değil trafo kartı hurdaları , sunucu anakart hurdaları , laptop anakart hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları , tablet anakart hurdaları , ağ cihazı anakartı hurdası gibi her çeşit baskılı devre kartı da anakart hurdası türleridir ve hepsi aynı prosedürler izlenerek geri dönüşüm yapılırlar.

Anakart hurdaları elektronik devre kartlarıdır ve önce fiziki ayrıştırma , sonra kırma parçalama yapıldıktan sonra büyük ve saf dünya elementleri olan parçalar özel fiziki sistemler ile ayrıştırılır burada bakır ve aluminyum gibi tek parça ve tek metal türünden oluşan metaller alınır ve kalan muhtelif elementler , plastikler ve birbirine tutunan metal kimyasal plastik karışımları baharat boyutlarına getirilir, bu toz gibi karışımın içerisinde plastikler, alaşımlar ve kimyasallar ile beraber geri dönüşüm yapılması hedeflenen dünya elementleri bulunur, bunlar ağır metaller , nadir metaller sınıflarına giren elementlerdir, ortalama bir anakart hurdası içerisinde 6 ile 20 arası element bulunur, bunların %10 kadar bulunanı da bulunurken %0.01 oranında bulunan elementler de vardır. Hurda Anakart Geri Dönüşümü yapılırken bu elementlerin türleri ve hacim içerisindeki oranları anakart hurdaları nın ekonomik değerini oluşturmaktadır ve nadir metaller yani kıymetli madenler olan altın gümüş platin ve paladyum oranı %0.01 olan kart değerli bir kart olurken bu elementlere rastlanmayan anakartlar daha düşük değerli olabilir. Başka bir örnek vermek gerekirse geri dönüştürülebilir bakır oranı %11 olan bir anakart hurdası , geri dönüştürülebilir bakır oranı %2,6 olan bir anakart hurdasına göre daha yüksek değer oluşturmaktadır.

Anakart hurdaları genel olarak değerlendirildiğinde yüksek veri işleme becerisi olan bilişim ürünleri en yüksek ekonomik değerlere sahiptir, bunlar cep telefonu anakart hurdası , tablet anakart hurdası , laptop anakart hurdası , sunucu anakart hurdası , bilgisayar anakart hurdaları , ram hurdaları ve işlemci hurdalarıdır. Bunların tamamı yüksek değerlidir ve yüksek değerli anakart hurdalarını anlamanın en kolay yolu hangi veriyi, ne boyuttaki veriyi ne kadar yüksek hızda işleyebiliğini düşünmenizdir. Yukarıda saydığımız tüm kartlar gigabyte boyutundaki verileri bir saniye içerisinde işleyebilen ve GHZ hızlarında işlem yapabilen cihazlardır. Bu gibi yüksek frekansta çalışan ve yüksek veri işleme becerisi olan her cihazın anakartı yüksek değere sahiptir. Hatta bir elektronik devre kartı teknik bilgileri içerisinde Ghz ifadesi işlem kabiliyetini tanımlıyorken yazıyorsa düşük değerli bir anakart hurdası bulunma şansı yok denecek kadar azdır.

Şirketimiz profesyonel bir elektronik atık tesisidir, isminden de anlaşılacağı üzere avrupa ve asya kıtalarında kuvvetli bağlantıları ile elektronik atık geri dönüşümünde dünya ile eşdeğer bilgi beceriye ve tekniğe sahiptir, her çeşit elektronik atığı Türkiye ve Avrupada hacim sınırı olmaksızın peşin ödeme ile satın alıyor ve çevreci tesislerde son teknoloji ile geri dönüşüm yapabiliyoruz. Tüm toplu elektronik atıklarınızın güncel en yüksek fiyatlar ile peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55