Akıllı Telefon Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Anakart Geri Dönüşümü

Hurda Anakart Geri Dönüşümü hurda anakartların geri dönüşümünün yapılması işlemidir. Hurda Anakart Geri Dönüşümü yapılırken hurda anakartların üretimlerinde kullanılan dünya elementleri olan ağır metaller ve nadir metallerin geri kazanılması hedeflenmektedir. Bu sayede madencilik yolu ile elde etmek yerine geri dönüşüm ile bakır aluminyum demir gibi elementlerin geri kazanılarak hammadde olarak yeniden endüstri girdisi haline gelebilecektir.

Hurda Anakart Geri Dönüşümü hurda haline gelen anakartların ekonomik değer kazanabilmesi için yapılabilecek tek ve en makul yöntemdir. Hurda Anakart Geri Dönüşümü yapılırken ileri seviye fiziki ayrıştırma ve kimyasal işlemler yapılmaktadır, önceden fiziki olarak ayrıştırılan parçalanan veya kırılan elektronik kartlar sonraki kimyasal işlem için hazırlanır ve bu aşamada elektronik kartlar kimyasal işlemler ile işlenir ve neticesinde bakır demir aluminyum gibi ağır metaller ve nadir metaller geri dönüştürülmüş olur.

Elektronik Atık Geri Dönüşümü maliyetli bir işlemdir, elektronik kartların geri dönüşüm değerleri bu sebeple geri dönüşüm maliyeti ve geri dönüştürülebilir elementlerin değerleri beraber değerlendirilerek hesaplanmaktadır ve Hurda Anakart Geri Dönüşümü sonucunda en yüksek değerli anakartlar cep telefonu anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları olarak karşımıza gelmektedir. Bu tip elektronik atıklar yüksek oranda bakır ve eser miktarda nadir metal içeriğine sahiptir ve bu elementlerin arasında mikron boyutunda da olsa altın gümüş platin ve paladyum bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz çok yüksek değerli elektronik atıklar kadar değerli olmasa da geri dönüşüm değeri bakımından yüksek ekonomik değer yaratan elektronik kart hurdaları yani hurda anakartlar ise dizüstü bilgisayar anakart hurdaları , sunucu anakart hurdaları , tablet anakart hurdaları , ağ cihazı anakart hurdaları ve dijital sistem kartı hurdaları olarak karşımıza gelmektedir.

Hurda Anakart Geri Dönüşümü bakımından en düşük değerli kartlar ise trafo kartı hurdaları , güç kaynağı anakart hurdaları gibi basit elektronik devre sistemleri olarak değerlendirilmektedir.

Anakart hurdaları nın yüksek değerli olanların tamamı yüksek frekans seviyelerinde işlem yapabilen ve yüksek veri işleme becerisine sahip olan cihazların anakartlarıdır. Yani bir hesap makinesi anakartı ile bir cep telefonu anakartı neredeyse aynı boyuttadır fakat bir tanesi sadece sayısal veriler ile dört işlem yapabilirken cep telefonu anakart hurdası neredeyse küçük bir bilgisayar ve bir modem kadar işlevi kredi kartı kadar bir kart üzerine sığdırabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, tüm toplu anakart hurdalarınızı ve her çeşit elektronik atığınızı peşin ödeme ve güncel fiytatlar ile satınalıyoruz. Satınalma ekibimize ulaşmak için 0 555 800 50 55 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.