Anakart Hurdaları

Hurda Anakart Türleri Nelerdir ?

Hurda Anakart Türleri Nelerdir sorusu elektronik atıkların sınıflandırma tanımlarının açıklanması ile yanıtlanabilecek bir sorudur çünki hurda anakartlar elektronik atıklardır ve elektronik atık sınıfları arasında hurda anakartlar ve diğer tüm elektronik hurdalar bilgisayar hurdaları bilişim hurdası gibi tüm ekipmanların sınıflandırmaları ayrılmıştır.

Hurda anakartlar genel olarak düşük sınıf ve yüksek sınıf anakartlar olarak değerlendirilmektedir, düşük sınıf anakartlar herhangi bir dijital veri işleme kabiliyeti olmayan basit trafo ve elektrik elektronik devreleri anlamına gelmektedir, yüksek sınıf kartların tamamı dijital sistem kartlarıdır ve bu kartların tamamı veri işleme ve karar verme becerisine sahip ekipmanlar olarak karşımıza gelmektedir.

Hurda Anakart Türleri Nelerdir ?

C Sınıfı kartları yada trafo kartları , kötü kart , makinalık kart gibi isimler verilen kartların tamamı düşün sınıf anakart hurdalarıdır ve bu sınıf anakartlar içerisinde kıymetli madenler bulunmaz yalnızca demir bakır aluminyum gibi toprak elementleri bulunur ve bu elementlerin geri kazanımı amacı ile geri dönüşümleri yapılır.

B Sınıfı kartlar yine zayıf kartlardır fakat bu kartlarda geri kazanılabilir element çeşidi C sınıfına göre bir miktar daha fazladır.

AB sınıfı yada 2A 2B sınıfı olarak tanımlanan kartlar ise dijital sistem kartlarıdır ve bu kartlar yüksek sınıf elektronik kart hurdaları arasında yer alırlar, örneklendirmek gerekirse modem kartları, cdrom kartları , uydu alıcı kartları gibi tüm kartlar bu sınıflandırmalara girmektedir.

Masaüstü bilgisayar anakart hurdaları da yeni nesil anakart hurdaları ve eski nesil anakart hurdaları olarak iki temel sınıfa ayrılmaktadır burada yeni nesil anakartlar günümüze göre daha yakın dönemde üretilen ve geri dönüşüm değeri daha düşük olan hurda anakartlardır, bunun temel sebebi üretim bilimi ve teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile daha düşük değerli hammaddeler ile aynı işi yapacak elektronik cihazların yapılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Eski nesil anakart hurdaları daha eski dönemlerde daha düşük teknoloji ve daha yüksak hammadde vasfı ile üretildikleri için daha yüksek geri dönüşüm ekonomik değerine sahiptirler.

Sunucu Anakart Hurdaları , Laptop Anakart Hurdaları , gibi diğer sınıflar da belirtilen sınıflara ek olarak değerlendirilen anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atıkların alımını yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıkların en yüksek fiyatlar ve peşin ödeme ile satınalınabilmesi için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55