Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Hurda Bilgisayar Alımı

Hurda Bilgisayar Alımı hurda bilgisayarların ekonomik değeri karşılığında satınalınması anlamına gelmektedir ve Avrasya Geri Dönüşüm olarak faaliyet bölgemizde Hurda Bilgisayar Alımı yapıyoruz. Hurda bilgisayarların alımı yapılırken bilgisayar hurdaları nın miktarı ve türleri alım fiyatları nın hesaplanmasında büyük önem taşımaktadır. Bunun temel sebebi her çeşit bilgisayarın aynı ekonomik değere sahip olmamasıdır, bilgisayar hurdası sınıflandırmalarını sizlere aşağıda açıklayarak yaklaşık değerleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağız;

Masaüstü bilgisayar hurdaları kullanılmaz hale gelmiş olan sabit kişisel bilgisayarlarların hurdalarıdır ve bu hurdalar en yaygın olarak karşımıza gelen hurdalardır. Genel olarak bilgisayar kasası hurdası , monitör hurdası ve çevre birimi hurdaları olarak üc gruba ayrılabilen bu hurdaların en değerli kısmı bilgisayar kasa hurdalarıdır, bunun temel sebebi bilgisayarın tüm elektronik işlevini yerine getiren anakart işlemci ram harddisk gibi parçaların bilgisayar kasası içerisinde bulunuyor olmasıdır. Bilgisayar kasası içerisinde bulunan en değerli elektronik atıklar işlemci hurdası ve ram hurdasıdır, bu donanımlar bilgisayar anakartı üzerine takılarak çalışırlar ve işlemci bilgisayarın beyni gibi görev alarak tüm hesaplama işlevlerini yerine getirirken , ram ise bilgisayarın aktif hafızası olarak işlev görür ve bilgisayar işlemcisinin yapacağı hesaplamalarda kullanacağı verileri ve aktif programları depo eder.

İşlemci ve Ram hurdasına ek olarak anakart hurdası , harddisk hurdası , cdrom hurdası ve power supply hurdası da bilgisayar kasa hurdası içerisinde yer alan donanımlardır. Hurda Bilgisayar Alımı yapılırken tüm bu donanımların toplam ağırlığa göre oranı hesaplanarak alım fiyatları belirlenir ve alım gerçekleştirilir.

Masaüstü bilgisayarlara ek olarak dizüstü bilgisayar hurdaları yani hurda laptop notebook bilgisayarlar da karşımıza çok sık olarak gelmektedir, taşınabilir bilgisayarların üzerindeki anakart hurdaları ram ve harddisk hurdası dışında çok fazla bir atık çıkmayan laptop hurdaları değerli elektronik atıklardır. Bu atıkların tamamı kilogram değeri olarak masaüstü bilgisayar kasası hurdalarına göre daha değerlidir çünki masaüstü bilgisayar hurdaları içerisinde daha yüksek oranda metal hurdası ve plastik hurdası karşımıza gelmektedir.

Sunucu hurdaları ise istemci bilgisayarlara yazılım ve altyapı hizmetleri sağlayan özel bilgisayarlardır ve çok büyük metal kasaların içerisinde bulunan bu bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre çok daha yüksek sınıf anakart hurdaları içermelerine rağmen çok yüksek oranda metal ve plastik içerdikleri için genel alım fiyatları masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar hurdalarına göre daha düşüktür.

Tablet hurdaları da diğer masaüstü dizüstü ve sunucu hurdalarına benzer şekilde kullanım dışı kalmış olan tabletlerdir ve elektronik atık sınıfında değerlendirilen tabletlerin anakartları en değerli anakartlardır çok daha düşük plastik ve metal firesine ek olarak çok yüksek vasıflı anakart hurdaları sınıflandırmasına giren tablet anakart hurdaları çok yüksek değer kazanmalarına sebep olmaktadır.

Özetle her çeşit bilgisayar hurdası , sunucu hurdası , anakart hurdası , laptop hurdası gibi her çeşit bilgisayar hurdalarının içerdikleri elektronik atıklara göre belirlenen alım fiyatlarına göre alımları yapılmaktadır. Hurda Bilgisayar Alımı sayesinde hiçbir ekonomik değeri bulunmayan katı atıklar olan hurda bilgisayarlar ekonomik değer kazanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit Hurda Bilgisayar Alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların , elektronik kart hurdaları , bilişim hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi en ufak elektronik bileşenlerden en büyük sunucu sistemlerine kadar her sınıf elektronik hurdayı peşin ödeme yaparak satın alıyoruz. Lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55