Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Bilgisayar Anakart Fiyatları

Hurda Bilgisayar Anakart Fiyatları bilgisayar anakartlarının türlerine göre değişkenlikler göstermektedir. Bilgisayar Anakart Hurdalarının fiyatlarının türlere göre değişiklikler göstermesi bilgisayar anakartlarının mimariye göre farklı elektronik tasarımlarının olmasından ve farklı elektronik tasarımların farklı baskı devre kartları ve elektronik komponentler ile üretilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bilgisayar Anakartları temel sınıflandırmaları incelendiğinde masaüstü bilgisayar anakartları , dizüstü bilgisayar anakartları , sunucu bilgisayar anakartları olarak üç temel gruba ayrılır, aynı şekilde hurda bilgisayar anakartları da bu üç temel sınıf olarak düşünülebilir fakat masaüstü bilgisayar anakart hurdaları nın hurda sınıflandırması daha detaylı olarak yapılmaktadır.

Masaüstü bilgisayar anakart hurdaları temel olarak iki gruba ayrılırlar eski nesil anakart hurdaları ve yeni nesil anakart hurdaları olarak iki grup olarak düşünülebilir. Eski nesil tanımı pentium 3 ve daha önceki nesil , işlemci çalışma hızı 1 ghz den yavaş , işlemci bacak sayısı 400 den az olan tüm masaüstü bilgisayarların anakartları eski nesil anakart hurdası olarak değerlendirlir. Bu sınıflandırma p1 anakart hurdası , orjinal anakart hurdası , eski kart hurdası gibi isimlendirmeler de alabilmektedir.

Yeni nesil anakart hurdaları ise isminden de anlaşılabileceği gibi yeni nesil hurda anakartlar olarak değerlendirilmektedir ve bu anakartlar pentium 4 ve daha sonraki nesil işlemcileri çalıştıran yani işlemci çalışma frekansı 1 ghz ve üzerinde olan , işlemcilerin 400 taneden fazla bacağı olan masaüstü bilgisayar anakart hurdaları dır. Pentium 4 ve daha sonraki nesil olan tüm anakartlar yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Sunucu bilgisayar anakart hurdaları ise server sistemi bilgisayarların anakartlarının hurdalarıdır. Sunucular özel yazılım görevlerini çok yüksek performans ve çok uzun süreler ile çalıştıracak olan özel tasarımlı güçlü bilgisayarlardır ve bu bilgisayarların üzerindeki anakartlar da server anakartı hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Şirketmiz her çeşit masaüstü bilgisayar anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , ağ cihazı hurdaları , bilgi işlem hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55