Anakart Hurdaları

Hurda Bilgisayar Anakart Fiyatları

Hurda Bilgisayar Anakart Fiyatları genel olarak 4 farklı fiyat olarak değerlendirilmektedir çünki bilgisayar anakart hurdaları geri kazanılabilir element bakımından 4 farklı grup oluşturmaktadır.

Tüm uluslararası elektronik atık geri dönüşümü tesisleri genel olarak bu standart ayrımı kullanmaktadır ve neredeyse endüstri standardı haline gelen bu ayrım tüm gelişmiş ülkelerde kullanılmaktadır.

Eski nesil anakart hurdaları pentium 3 öncesi , 1 ghz den yavaş ve 400 taneden az işlemci pinine sahip masaüstü bilgisayar anakart hurdaları olarak değerlendirilmetkedir ve bu anakartlar yaklaşık 20 25 yıl kadar önce ve daha önceki dönemlerde üretilen anakartlardır.

Eski nesil anakart hurdaları nın yeni nesil anakart hurdalarına göre ekonomik değerleri daha yüksektir çünki üretildikleri dönemdeki yarı iletken ve iletken teknolojileri , kimya ve metalurji bilimleri ve üretim teknikleri ile üretilen elektronik bileşenler daha yüksek oranda bakır ve kıymetli madenler içermektedir.

Yeni nesil anakart hurdaları pentium 4 sonrası , 1 ghz den daha hızlı ve 400 taneden daha fazla işlemci ayağı içeren anakartlardır, bu anakartlar eski nesil anakart hurdalarına göre daha düşük ekonomik değere sahiptir çünki daha sonraki dönemde bilimsel teknolojik ve üretim tekniklerindeki gelişmeler sayesinde daha az değerli alaşımlar kullanılarak üretilebilen elektronik bileşenler içermektedir.

Sunucu anakart hurdaları 2 yada daha çok işlemci çalıştırabilen ve iş sistemleri olan sunucular üzerinde kullanılan anakartlardır ve bu anakartların ekonomik değeri masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına göre daha yüksektir.

Laptop anakart hurdaları hurda notebook bilgisayarlar üzerinden alınmaktadır ve dizüstü bilgisayar anakart hurdaları masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına göre daha yüksek ekonomik değere sahiptir ve geri dönüşüm değerleri çok daha yüksektir. Bunun temel sebebi masaüstü bilgisayar anakartlarına göre %60 %70 daha hafif ve küçük olmalarına rağmen çok daha yüksek elektronik bileşen oranına sahip olmalarıdır, geri dönüşüm verimlilikleri çok daha yüksek oldukları için çok daha yüksek ekonomik değer yaratmaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , eski nesil anakart hurdası , yeni nesil anakart hurdası , sunucu anakart hurdası , laptop anakart hurdası , elektronik kart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , monitör hurdaları , cep telefonu hurdaları ve her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55