Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Hurda Bilgisayar Fiyatları

Hurda Bilgisayar Fiyatları hurda bilgisayarların türlerine , içerdikleri bileşenlerin miktar ve türlerine ve bilgisayarın üretim mimarisine göre değişkenlikler göstermektedir, bu yazımızda Hurda Bilgisayar Fiyatları nın ne şekilde belirlendiğini kısaca izah etmeye gayret edeceğiz, yazımızda anlatılacak konularda biraz elektronik atık bilginiz olması yeterli olabilir.

Hurda bilgisayarların türleri genel olarak masaüstü bilgisayar dizüstü bilgisayar tablet cep telefonu ve sunucu olarak sınıfladnırılabilirler. Bunu sebebi artık cep telefonları ve tabletler de bilgisayarlar kadar işlevli olduklarından bilgisayar kabul edilmeleri yerinde olmaktadır. Bu sınıflandırmaların ayrıştırma prosedürlerinden gelecek bilgiler ışığında elektronik atık içerikleri hesaplanmaktadır. Yani bir masaüstü bilgisayarın ne kadar demir ne kadar bakır ne kadar aluminyum ne kadar elektronik kart hurdası , ne kadar işlemci ne kadar harddisk içerdiği ortalama veri olarak bulunmaktadır ve bu türlerin ekonomik değerleri ve ayrıştırma prosedürlerinin maliyetleri düşünülerek bir örnekleme yapılır ve ortalama olarak bir ton masaüstü bilgisayarın geri dönüşümünde ortaya çıkacak elektronik atık ve diğer metal atıkların miktarları düşünülerek ekonomik değerler ortalamaları belirlenir. Tabiki bir masaüstü bilgisayar 20 kg bir masaüstü bilgisayar 14 kg ağırlığında olup farklı farklı oranlarda elektronik ve metal hurdası içerikleri bulunacaktır fakat bu durum binlerce bilgisayarların işlendiği bir ortamda belirli bir ortalama değer ve standart sapma olarak karşımıza gelmektedir. Yani bir bilgisayar başka bir bilgisayar hurdasından %10 hatta %30 %40 daha farklı ekonomik değere sahip olabilir fakat binlerce bilgisayar işlendiğinde şaşmayan bir ortalama değere varılmaktadır.

Yukarıda izah ettiğimize benzer şekilde sunucu laptop notebook tablet ve cep telefonları da ayrıştırılarak içerikleri hesaplama yapılarak Hurda Bilgisayar Fiyatları ortaya çıkar.

Karşılaştırma yapıldığında en yüksek değer cep telefonu hurdalarındadır, tablet hurdaları ikinci sırada , laptop hurdaları üçüncü sıradadır, sunucu hurdaları ve masaüstü bilgisayar hurdaları 4 ve 5. sırada karşımıza gelirler. Yani en değerli cep telefonu en düşük değerli masaüstü bilgisayarlardır.

Şirketimiz daima en güncel ve yüksek Hurda Bilgisayar Fiyatlarını sunmaya gayret göstermektedir, lütfen tüm toplu elektronik atıkların en yüksek fiyat ve peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55