Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Hurda Bilgisayar Kasası Fiyatları

Hurda Bilgisayar Kasası Fiyatları hurda bilgisayar kasalarının alımı esnasında fiyatlandırma yaparken kullanmakta olduğumuz fiyatlar anlamına gelmektedir. Tüm toplu elektronik atıklar yani bilgisayar hurdaları cep telefonu hurdaları elektronik kart hurdaları gibi tüm elektronik atık sınıfları için uygulamakta olduğumuz güncel fiyatları elektronik atık alım fiyat listesi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Hurda Bilgisayar Kasası Fiyatları hurda bilgisayar kasalarının içerisinde bulunan donanım parçaları , metal aksamlar ve plastik aksamların kendi türlerine göre oluşturduğumuz satınalma fiyatları ile oluşturulan bir fiyatlamadır ve bu fiyatlandırma yapılırken hangi sınıfa ait olan ekipman ne miktarda çıkıyorsa buna göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Genel olarak bir hurda bilgisayar kasası işleme alındığında aşağıda belirttiğimiz oranlarda elektronik hurda , metal hurdası veya plastik hurdası karşımıza gelmektedir. Hurda bilgisayar kasası içerisinde bulunan sistemin temel bileşeni olana anakart hurdası yaklaşık olarak 400 gram ile 650 gram aralığında bir yeni nesil anakart hurdası veya eski nesil anakart hurdası olarak değerlendirilmektedir. Masaüstü bilgisayar hurdası pentium 3 veya daha önceki nesile ait bir bilgisayarsa anakartı eski nesil anakart hurdası sınıfındadır, pentium 4 yada daha yeni bir bilgisayarsa anakartı yeni nesil anakart hurdasıdır ve eski nesil anakart hurdaları daha yüksek ekonomik değere sahiptir.

Yukarıda belirttiğimiz eski nesil bir bilgisayar kullanılıyor ise yüksek ihtimal içerisinden bir adet de eklenti kartı çıkması beklenmektedir, eklenti kartları hurdaları ekran kartı hurdası ses kartı hurdası ethernet kartı hurdası veya modem kartı hurdası gibi anakart üzerinde bulunmayan bir özelliği eklemek için dizayn edilmiş olan genişleme kartlarıdır ve bu kartların hurdaları 100 gram ile 450 gram aralığında bir ağırlığa sahiptir ve sınıflandırma olarak eklenti kartı hurdaları veya eski nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahildirler.

Masaüstü bilgisayar hurdası içerisinde bir adet işlemci ve en az bir adet ram bellek bulunmaktadır. bunlar da değerlendirildiğinde yaklaşık 30 40 gram işlemci hurdası ve yaklaşık 15 20 gram ağırlığında ram hurdası beklenmektedir. Harddisk hurdası ve cdrom hurdası da karşımıza yaklaşık olarak 500 gram civarında gelmesi beklenen bilgisayar hurdaları olarak beklenmektedir. Bu donanımlara ek olarak yaklaşık 500 700 gram aralığında güç kaynağı hurdası , yaklaşık 50 gram ağırlığında kablo hurdası , yaklaşık 100 gram ağırlığında aluminyum soğutucu hurdası , kasa tipine ve modeline göre değişmek ile beraber yaklaşık olarak 4 10 kg demir hurdası ve 250 gram kadar plastik hurdası ile karşılaşılması muhtemeldir.

Yukarıda belirttiğimiz anakart hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları gibi elektronik hurdaları yaklaşık ağırlıklar belirtmektedir ve bilgisayar sistemlerine ve üzerindeki donanımlara göre bu miktarlar %40 azalabilir veya %150 artabilirler, yani bilgisayara ve üstündeki donanımlara ve donanımların mimarisine göre ağırlıklar değişkenlikler gösterebilmektedir, Fakat yaklaşık olarak 1000 farklı model bilgisayar kasa hurdası parçalanırsa karşımıza %5 %10 yanılma ile yukarıda belirttiğimiz aralıklarda elektronik atık , metal atık ve plastik atık gelecektir.

Şirketimiz her çeşit toplu bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları ve cep telefonu hurdaları alımı yapmaktadır. Güncel Hurda Bilgisayar Kasası Fiyatları ve her çeşit elektronik hurdaları alım fiyatları sayfamız içerisinde mevcuttur. Tüm toplu elektronik hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55