Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Cdrom Sürücüler

Hurda Cdrom Sürücüler arızalanmaları sonucu kullanılmaz hale gelen yada gelişen teknoloji sonucunda kullanım dışı kalan veya bağlı oldukları bilgisayar sistemi bir sebeple işlevsiz kalarak hurdaya ayrıldığı için çalışıyor olsa da hurda durumuna gelmiş olan cdrom sürücülerdir ve tamamı elektronik hurda olarak değerlendirilmektedir.

Cdrom sürücü hurdaları kombine elektronik atıklardır yani iç donanımları incelendiğinde plastik parçalar , metal parçalar ve elektronik devre sistemleri bulunmaktadır. Bu farklı yapıdaki atık türleri ilk başta ayrıştırılır ve metal kısımlar metal geri dönüşümü , plastik kısımlar plastik geri dönüşümü yapılır , cdrom kartları ise elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanırlar.

Cdrom sürücüler yaklaşık 30 yıldır çok yaygınlıkla kullanılmaktadır geçen zaman içinde günümüze yaklaştıkça cdrom sürücüler yani yalnızca cd okuyabilen sürücüler, cdrw sürücüler cd okuyabilen ve yazabilen sürücüler , combo sürücüler cd okuyup yazabilen ve dvd okuyabilen sürücüler, dvdrom sürücüler cd ve dvd okuyabilen sürücüler, dvdrw cd ve dvd okuyup yazabilen sürücüler piyasaya çıkmıştır, son dönemlerde bluray sürücüler de ortaya çıkmıştır bu sürücüler genel olarak cd dvd okuyup yazabilir ve bluray dvdleri okuyabilmektedir.

Cdrom sürücülerin temel çalışma mantığı 12 cm çaplı optik medyanın hızla döndürülmesi ile mikron boyutundaki veri odacıklarının lazer okuyucu ile okunması veya yazılması mantığındadır, çok eski plak teknolojisinden esinlenerek veri taşıyıcı olarak kullanılan medyanın lazer ışınları ile okunması ile veri aktarımı sağlanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizdeki bilgisayar hurdaları , hurda anakart , işlemci ram harddisk hurdaları , cep telefonu ve cep telefonu anakart hurdaları , bilgi işlem hurdaları , ağ cihazı hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55