Akıllı Telefon Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları

Hurda Cep Telefonu Anakartlarının Geri Dönüşümü

Hurda Cep Telefonu Anakartlarının Geri Dönüşümü Elektronik Atık Geri Dönüşümü tesisleridne yapılmaktadır. Cep telefonu hurdaları cihaz hurdaları ve cep telefonu anakart hurdaları olarak iki ayrı biçimde tesislere kabul edilmetkedir. Her ikisinin de prosedürü birbiri ile benzerdir, ilk önce fiziki ayıştırma yapılarak cep telefonu anakart hurdaları ve cep telefonu hurdaları tüm parçalarına ayrılır ve cep telefonu hurda anakartları çıplak hale gelir.

Bu çıplak tanımı hiçbir sökülebilir donanım kalmamasını yani cep telefonu ekranı , cep telefonu pili , tüm sökülebilir parçaların çıkması , tuş takımı vb ekipmanların sökülerek cep telefonu anakartının yalnız başına ayrı bir parça olarak kalmasını sağlamaktan ibarettir. Bu sayede ileriş aşama olan fiziki ve kimyasal işlemler ile geri dönüşüm adımına hazır hale gelecektir.

Daha sonraki adımda cep telefonu hurdaları ortalama baharat büyüklüklerien kadar kırılarak kimyasal işleme hazırlanır, bunun için kırıcı parçalayıcı ekipmanlar kullanılır ve bu sayede kimyasal işlemlere hazırlanılmış olunur. Kimyasal işlemler de tüm dünya elementlerinin eritilerek ayrıştırılması ve saflaştırılması adımlarını izlemek anlamına gelir. İşlemlerin tamamı bittiğinde cep telefonu anakartlarını üretirken kullanılan bakır demir aluminyum gibi ağır metaller ve nadir metallerin geri dönüşümü tamamlanmış olur, yeniden kullanılabilir hammaddeler olarak tekrar endüstri kullanımına sunulabilir elementler olarak yaşamlarına devam ederler.

Elektronik atıkların elektronik atık geri dönüşümü yapılmasının dışında hiçbir yönlem ile geri dönüşümünün yapılmasına imkan yoktur, ekonomik değer yaratılmasının tek imkanı yukarıda belirttiğimiz biçimde elektronik atık geri dönüşümü yapılmasıdır ve cep telefonu anakart hurdaları nın çok yüksek ekonomik değeri vardır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, tüm hurda cep telefonları , cep telefonu anakart hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55