Cep Telefonu Hurdaları

Hurda Cep Telefonu Fiyatları

Hurda Cep Telefonu Fiyatları cep telefonu hurdaları nın türlerine göre değişkenlikler göstermektedir, genel olarak dünyanın gelişmiş ülkelerinde cep telefonu hurdaları 3 sınıf olarak ayrılmaktadır ve bu sınıflara ayrı fiyatlandırma sunulmaktadır.

Cep telefonu hurdaları nın sınıflandırması genel olarak eski nesil cep telefonları yani eski düşük çözünülürlüklü ekranları bulunan tuşlu 1. nesil cep telefonu hurdaları olarak değerlendirilen cihazlardır. Yeni nesil cep telefonları ise 2G cihazlar olarak adlandırılan görüntüleme ekranı tuş takımından daha büyük olan cihazlar olarak değerlendirilmektedir. Akıllı telefon hurdaları ise 3g ve daha sonraki nesillere ait olan kamera internet erişimi bulunan ve akıllı telefon işletim sistemleri bulunan dokunmatik telefonlar olarak karşımıza gelmektedir.

Ekononik değer olarak en değerli telefonlar eski nesil tuşlu cep telefonu hurdalarıdır , orta kademe değerli olanlar ise yeni nesil cep telefonu hurdalarıdır, en düşük değerli olanlar ise akıllı telefon hurdaları olarak karşımıza gelmektedir.

Günümüzde ülkemizde çıkmakta olan karışık 1 ton cep telefonu analiz edildiğinde yaklaşık %60 %75 eski nesil cep telefonu hurdaları %20 %30 yeni nesil cep telefonu hurdarı %5 – %10 yeni nesil cep telefonu hurdaları karşımıza gelmektedir. Bu oranlama ile bakıldığı zaman belirlenen bir cep telefonu hurda fiyatı bulunmaktadır. Tüm hurda cep telefonları bu belirlenen ortalama fiyat ile alınabilmektedir.

Cep telefonu hurdaları nın alımı esnasında arka kapakları ve pilleri sökülerek yalnızce üst gövde ve gövdenin içerisindeki anakart hurdası nın alımı yapılmaktadır.

Aynı şekilde hurda cep telefonları nın tamamen sökülmesi ile cep telefonu anakart hurdaları da ortaya çıkmaktadır ve en pahalı elektronik kart hurdaları arasında yer alan cep telefonu hurda anakartları da alım yapılmaktadır.

Hurda Cep Telefonu Fiyatları yukarıda belirttiğimiz gibi 3 ana sınıfta toplanmaktadır ve bu sınıflar arasında yaklaşık %40 fiyat farkı olabilmektedir, Ayrıştırılan cep telefonu hurdalarının tamamı eski nesil cep telefonu hurdaları olduğunda fiyatlarındırma %20 yukselebilirken , tamamı tamamı akıllı telefonlar olduğunda fiyatlandırma %20 düşebilmektedir. Ayrıca her çeşit taklit telefonlar veya imitasyon telefonlar da akıllı telefonlar gibi düşük ekonomik değere sahip cep telefonu hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, güncel Hurda Cep Telefonu Fiyatları nı örenmek ve elinizde bulunan cep telefonu hurdaları veya cep telefonu anakart hurdaları nın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55