Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Hurda Çin Kartları

Hurda Çin Kartları genel alışkanlıkta yeni nesil anakart hurdaları nı tanımlamak için kullanılan yerel bir tanımlamadır. Çin kelimesi Türkiyede hurda sektöründe daha çok daha düşük sınıfa dahil olan hurda gruplarını tanımlamak için kullanılır ve anakart hurdalarında da benzer bir alışkanlık gözlemlenmektedir.

Masaüstü bilgisayar anakart hurdaları arasında yer alan yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilen pentium 4 ve daha sonraki nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdası aynı zamanda hurda çin kartları yada p4 kart hurdası , yeni kart , zayıf kart , çin kartı gibi tanımlamalar ile ticareti yapılan elektronik hurdalardır.

Çin Kartı ismi uzun yıllardır yerleşmiş olduğundan artık sabit bir alışkanlık gibi bu sınıfın adı olarak düşünülmeye devam etmektedir.

Daha net ayrım yapılabilmesi için eski nesil ve yeni nesil anakart hurdaları nın iyi anlaşılması gereklidir;

Yeni nesil anakart hurdaları küçük ve üstü metal olan işlemcileri kullanan anakartlardır, pentium 4 ailesi işlemci kullanan , işlemci bacak sayısı 400 taneden fazla olan , çalışma hızları 1 ghz den yüksek olan tüm masaüstü bilgisayar anakartları yeni nesil anakart hurdası yani çin kartı hurdası olarak sınıflandırılmaktadır.

Eski nesil Anakart Hurdaları ise büyük yada slot işlemci kullanırlar ve işlemciler genellikle plastik seramik yada sarı göbekli işlemciler olmaktadır. Bacak sayıları 400 den azdır ve işlemci çalışma hızları 1 ghz den daha düşüktür.

Bu ayrım mantığına iyi alışmanız halinde çok daha kolay ayrım yapmanız ve masaüstü bilgisayar anakartlarını sınıflandırmanız kolay olacaktır.

Normal bir masaüstü bilgisayar kasası söküldüğü zaman karşımıza gelen hurdalar hurda anakart, ram hurdası , ekran kartı ses kartı ethernet kartı hurdaları , hurda harddisk, güç kaynağı hurdası ve hurda cdrom olarak gözlemlenir ve her tür kendi sınıfı ile depolanarak lisanslı bir elektronik atık geri dönüşümü tesisine satılabilirler.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm bilgisayar elektronik cep telefonu ve benzeri hurdalarınızın ekonomik değer kazanması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55

Alım Fiyatları