Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Çin Yeni Nesil Bilgisayar Anakartı

Hurda Çin Yeni Nesil Bilgisayar Anakartı olarak isimlendirilen anakart hurdaları birçok farklı isim daha alabilmektedir, en genel ve doğru tanımlama yeni nesil masaüstü biglisayar anakart hurdasıdır fakat geri dönüşüm sektörü bu anakartlara çin anakart , p4 anakart , yeni anakart gibi birçok isim de verebilmektedir.

Dünya ile paralel ve doğru tanımlama yeni nesil anakart hurdaları olarak düşünülmelidir, bu sınıf hurda anakartları tam olarak tanımlamaktadır. Masaüstü bilgisayar anakart hurdaları eski nesil anakart hurdaları ve yeni nesil anakart hurdaları olarak iki temel sınıfa ayrılmaktadır. Ülkemizde bu gelenek yıllardır oturmuştur ve neredeyse tüm geri dönüşüm sektörü bu şekilde sınıflandırmaya alışkın olduğu için bu sınıflandırma uygulanmaktadır.

Yurtdışındaki sınıflandırmalar biraz daha farklılıklar içeriyor olsa da benzerlik yüksektir. Yeni nesil anakart hurdaları daha yakından incelendiğinde aşağıdaki durumlar karşımıza gelmektedir.

Yeni nesil anakart hurdaları pentium 4 ve daha sonraki nesil işlemcilerin kullanıldığı anakartlardır, işlemciler küçük ve metal işlemci sınıflandırmasına giren işlemci hurdalarıdır, yani yeni nesil anakartların kullanıldığı bilgisayarların tamamı üstünde metal soğutucu bulunan işlemciler kullanmaktadır ve işlemciye bakılarak da durum anlaşılabilmektedir, işlemciler küçük kare ve üstünde gri metal bir soğutucu bulunuyorsa bu anakartlar yeni nesil anakart hurdaları olarak sınıflandırılmaktadır.

Bu sınıflandırmayı daha da detaylı incelersek üstünde pcix slot bulunan tüm anakartlar , ddr2 ve sonrası ram türü kullanan bütün anakartlar , işlemci saat hızı 1 ghz üzerinde olan tüm anakartlar , usb3 girişi olan tüm anakartlar , 2 yada daha çok çekirdekli işlemci kullanan tüm anakartlar , işlemci ayak pini sayısı 400 taneden fazla olan tüm anakartlar tam olarak bu sınıfa girmektedir, yani bir masaüstü bilgisayar incelendiğinde işlemci hızı 1 ghz den yüksekse yada ram türü ddr2 yada sonrasıysa yada işlemcisinde 400 taneden fazla bacak varsa yada küçük metal kapaklı ve soğutucu içeren bir işlemci kullanıyorsa yani bu özelliklerden herhangi birine yada birkaçına sahipse o masaüstü bilgisayarın anakartı yeni nesil anakart hurdası sınıflandırmasına dahil olan bir anakarttır.

Eski nesil anakart hurdaları da bu sınıflandırmalara dahil olmayan çok daha eski nesil bilgisayarlara ait olan anakartların kullanıldığı bilgisayar sistemleri olarak karşımıza gelmektedir. Eski nesil anakart hurdaları incelendiğinde işlemcilerinin 400 den daha az pini yani ayağı olduğu , işlemci hızlarının 1 Ghz den daha düşük olduğu , ddr1 yada daha eski tip ram bellek kullandıkları , işlemcilerinin daha çok plastik veya slot işlemci türünde olduğu , işlemcilerinin herzaman için tek çekirdekli işlemciler olduğu gözlemlenmektedir.

Bu ayrım mantığını anlamanız halinde eski nesil anakart hurdaları ve yeni nesil anakart hurdaları nın sınıflandırması ile ilgili sıkıntı yaşama durumunun önüne geçebilirsiniz.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , cep telefonu hurdaları , sunucu hurdaları , monitör hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55