Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Elektronik Kart

Hurda Elektronik Kart elektronik kartların kullanım dışı kalması ile ortaya çıkmakta olan bir atık türüdür. Genel tanımlama olarak Elektronik Atık olarak değerlendirilirler. Elektronik Atıklar çevresel olumsuz etkileri çok yüksek olan atıklardır, bunun sebebi yüksek oranda kimyasal ve plastik içeriyor olmaları sebebi ile doğa şartlarında çözülmelerinin çok uzun süre alması ve bu süre içerisinde dünya yaşamı için olumsuz etkiler yaratıyor olmalarından kaynaklanmaktadır.

Türüne göre değişik oranlarda olsa da genel olarak çevresel etkisi olumsuz olan kurşun fosfor ve civa gibi elementleri barındırıyor olmaları ve üretimlerinde kullanılan kimyasal ve plastiklerin doğa şartlarında çözülme sürelerinin yüz yıl ile binlerce yıl arasında değişkenlik gösteriyor olması Elektronik Atıkları dünya açısından önemli bir problem olarak ortaya koymaktadır.

Elektronik atıklar arasında yer alan Hurda Elektronik Kart da yukarıda izah ettiğimiz sorunları bünyesinde barındırmaktadır. Fakat bu sorunların tamamı çevreyi koruyarak ve ekonomik değer de kazandırarak aşılabilen sorunlardır. Çözüm Elektronik Atık geri dönüşümü yapılmasından geçmektedir.

Elektronik atık geri dönüşümü yapılan Hurda Elektronik Kartlar ve her çeşit elektronik atığın dünya açısından kirletici olarak değerlendirilen her elementin olumsuz etkilerinin önüne geçilmiş ve geri kazanılabilir tüm elementlerin geri kazanımı yapılmış olur ve bu sayede hem ekonomik değer kazanırlar hemde çevresel olumsuz etkileri ortadan kaldırılmış olur.

Hurda Elektronik Kart tanımını incelediğimizde artık kullanılmaz hale gelmiş elektronik kartlar oldukları kesindir ve hurda haline gelen elektronik kartların elektronik atık geri dönüşümü yapılarak yeniden hammadde olması ve çevresel etkilerine karşı dünyanın korunmasından daha makul bir yöntem yoktur. Hem olumsuz etkileri oradan kalkmış hemde geri kazanılabilir elementler geri kazanıldığı için ekonomik değer kazanmış olurlar.

Elektronik Atık geri dönüşümü yapılırken geri kazanılan elementler kıymetli maden ve ağır metal sınıfındaki elementlerdir çok yüksek ekonomik değeri olan elementler olan nadir metaller yani altın gümüş platin ve paladyum geri kazanımına ek olarak bakır aluminyum ve demir elementleri de geri kazanıldığı için yüksek bir ekonomik fayda da sözkonusudur, ayrıca bu geri kazanılan elementlerin dünyada madencilik ve geri dönüşüm dışında bir geri kazanma yöntemi yoktur, geri kazanım yöntemi ile bu elementlerin geri kazanılması madencilik yöntemine göre çok daha ekonomik ve çevrecidir.

Madencilik yolu ile kazanılacak bir ton element için harcanacak enerji bile düşünüldüğünde dünyanın daha fazla kirleticiye maruz kalmadan geri kazanım ile bu elementlerin geri kazanılıyor olması bile kendi başına dünyanın korunması için son derece önemli bir kazanımdır.

Ayrıca unutulmamalıdırki dünya üzerinde bulunan her çeşit elementin belirli bir miktarı vardır, özellikle bakır gibi bir element madencilik yolu ile yüzlerce yıldır çıkartılmakta ve dünyadaki kaynaklar hızla azalmaktadır, bu sebeple madencilik her geçen yıl daha maliyetli ve daha az verimli olmaktadır. Aran ihtiyacın karşılanması için çok yüksek miktarda harcamalar yapılarak madenler kurulmakta ve yine çok yüksek maliyetle doğadan bu madenler elde edilmekte işlenmekte ve sanayi tüketiminde kullanılmaktadır. Geri dönüşüm yönteminde ise zaten işlenmiş hammadde olan bu elementler geri dönüşüm yapılarak çok daha az enerji ve maliyetle yeniden kullanıma sunulabilmektedir. Bu sebeple geri dönüşüm dünya üzerindeki sınırlı kaynaklarında yeniden kullanılması ile tüketiminin azaltılmasında en önemli ve faydalı çözüm olarak gözlemlenmektedir.

Hurda Elektronik Kart ların hurdaya nasıl ayrıldığı düşünüldüğünde genel olarak kullanım ömrünün tamamlanması karşımıza gelmektedir, halen kullanılan hiçbir elektronik cihaz kullanım dışı kalmaz, hurda olabilmesi için kullanım dışı kalması gerekir, kullanım dışı kalması da arızalanması veya daha yeni bir ekipman ile yenilenmesi sonucunda olmaktadır. Hayatın doğası gereği elektronik cihazlar bozulur veya kullanımı son bulduğu için kullanılmaz hale gelir ve dünyayı kirletmeden ekonomik değer kazanmasının tek yolu elektronik atık geri dönüşümü yapılarak hammadde haline getirilmesidir.

Şirketimiz her çeşit elektronik atığın alımını ve çevre bilinci ile geri dönüşümünü yapmakta olan bir tesistir. Tüm toplu elektronik kart hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , işlemci ram harddisk hurdası , hurda laptop tablet , cep telefonu hurdası , cep telefonu anakart hurdası gibi toplu elektronik atıklarınızı peşin ödeme yaparak satını alıyoruz. Tüm toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55