Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Hurda Elektronik Kartların Sınıf Ayrımı

Hurda Elektronik Kartların Sınıf Ayrımı elektronik kartların fiziki şekillerine ve daha çok kullanıldıkları elektronik cihazların türlerine göre yapılmaktadır. Bunun temel sebebi ortalama olarak birbirine yakın geri dönüşüm sonucunu sunmakta olan elektronik kart hurdalarının birlikte depolanması , sevkiyatının , ticaretinin ve geri dönüşümünün yapılması olarak değerlendirilebilir.

Elektronik kart hurda sınıflarını incelediğimizde en yaygın sınıfın BC sınıfı elektronik kart hurdası , kötü kart hurdası , düşük sınıf kart hurdası , makinalık kart hurdası gibi tanımlamalar ile değerlendirilen C sınıfı kart hurdaları gelmektedir. Bu sınıf genellikle elektrik trafolarının ve tüplü televizyon veya beyazeşya gibi basit elektronik devre sistemleri olan cihazların kartlarını içermektedir.

Masaüstü bilgisayar anakart hurdaları ise çin kartı , pc kartı , bilgisayar kartı gibi isimlendirmeler almaktadır ve bu sınıflandırmadaki kartlar ise yeni nesil anakart hurdası ve eski nesil anakart hurdaları olarak iki ayrı sınıfa ayrılmaktadır.

Yeni ve Eski nesil ayrımı ise pentium 3 ve öncesinin eski nesil pentium 4 ve sonrasının yeni nesil masaüstü anakart hurdası olarak sınıflandırılması biçiminde yapılmaktadır.

Laptop tablet gibi tüm taşınabilir teknolojileri laptop kartı hurdalarına , sunucu kartları gsm istasyon kartları ise sunucu anakart hurdaları sınıflandırmasına ayrılmaktadır.

Modem anakartları , CDrom anakartları , Uydu alıcı kartları ve yüksek seviye telekomünikasyon kartları ise AB sınıfı anakart hurdaları sınıflandırmasına ayrılmakta olan elektronik kart hurdalarıdır.

Şirketimiz her çeşit Hurda Elektronik Kartlarının alımını yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıkların peşin ödeme ile satınalınması için bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55