Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Elektronik Sınıflandırması

Hurda Elektronik Sınıflandırması yapılırken elektronik atıkların ne durumda oldukları yani fiziki koşulları önem taşımaktadır. Elektronik atıklar kombine atıklardır. Yani birden fazla sınıfa ait atıklar barındıran karmaşık atıklar olarak değerlendirilmektedir. Bu sebeple elektronik atıkların ilk önce sınıflandırması kabul koşullarına göre yapılmaktadır.

Örneğin bir masaüstü bilgisayar hurdası içerisinde elektronik kart hurdaları olan anakart hurdası , ram hurdası , hurda harddisk , hurda işlemci , hurda ekran kartı, hurda cdrom , hurda güç kaynağı bulunur fakat bunlara ek olarak plastik ve metal hurdaları da bulunmaktadır. Bu sebeple tesise kabulleri sonrasında ön fiziki ayrıştırma gerekmektedir.

Benzer şekilde tüm elektronik cihazlar plastik ve metal aksamlar taşırlar ve bu sınıflandırmalar fiziki özellikler ile ön sınıflandırma yapılır. daha sonra tesis işi prosedürler gereği fiziki ayrıştırma yapılan elektronik atıklar içerisindeki plastikler ve metaller ve elektronik atıklar birbirlerinden fiziki olarak tam olarak ayrıştırılır. Bundan sonraki adımda plastik atıklar kendi sınıflarına , metal atıklar taşıdıkları en yoğun element türüne göre , elektronik atıklar da kendi sınıflarının geri dönüşüm usulüne göre geri dönüşüm yapılırlar.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır , elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55