Bilgisayar Hurdaları Harddisk Hurdaları

Hurda Harddisk Geridönüşümü

Hurda Harddisk Geridönüşümü hurdaya ayrılan harddisklerin geri dönüşüm işlemlerinin tamamını ifade etmektedir. Bu süreçlerin tamamı harddisklerin kullanıcıdan alınması , güvenli alanda depolanması , imha prosedürlerinin gerçekleştirilmesi veya fiziken kırma parçalama işleminin yapılması ve elektronik atık geri dönüşümü yapılması olarak düşünülmelidir.

Öncelikle hurda harddisk nedir bunu açıklamak yerine olur, hurda harddisk kullanım ömrünü tamamlamış harddisk sürücü ürünlerine denilmektedir, harddisk hurdaları bilgisayar sunucu ve çeşitli elektronik cihazlarda bulunur ve kalıcı veri depolama görevi vardır, bilgisayarlar içerisinde bilgisayar kapandığı zaman silinmeyen bilgilerin tamamı harddisk sürücüde saklanmaktadır.

Harddisk hurdaları harddisklerin kullanılmaz hale gelmesi sonucunda ortaya çıkar, arızalanma , kapasite yetersizliği , yavaş çalışma gibi temel gerekliliklere ek olarak kullanıldıkları bilgisayar sisteminin kullanım dışı kalması sonucunda harddsik sürücünün kullanılabilir durumda olsa dahi hurda harddisk olma durumu da bulunabilir, yani harddiskin hurda hardddisk haline gelmesi için bozulması şart değildir.

Harddisklerin bozulmadan hurdaya ayrılması veri güvenliği tehdidi de yaratmaktadır bu sebeple her sene sebeple hurdaya ayrılırsa ayrılsın harddisk hurdalarının veri güvenliği politikaları dahilinde çalışan bir tesis tarafından geridönüşüm yapılması zorunludur.

Genel prosedür izlendiğine atıklar müşteriden teslim alındıktan sonra güvenli bir araç ile tesise getirilir daha sonra bertaraf işleminin nasıl yapılacağı kararına göre fiziki parçalama , manyetik alan degauss ile veri imhası , delme , fiziki ayrıştırma , kırma gibi alternatiflerden hangisi gerekli ise o prosedür ile harddisklerin parçalanması yapılır. Daha sonraki adım elektronik atık geri dönüşümüdür, parçalanan harddisk gövdeleri ve elektronik kart bölümleri elektronik atık geri dönüşümü veya geleneksel metal geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanır.

Şirketimiz her çeşit bilgi işlem hurdaları, harddisk hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart işlemci ram hurdaları , cep telefonu hurdaları , sunucu hurdaları , laptop hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevre bilinci ile geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın nakit ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55