Harddisk Hurdaları

Hurda Harddisk Türleri

Hurda Harddisk Türleri kullanılmaz hale gelen yani hurdaya ayrılan harddisklerin türlerini ifade etmektedir. Harddisk hurdaları kullanım dışı kalan tüm harddisklerdir, bu kullanım dışı kalma genellikle teknoloji değişimi veya kullanılan bilgisayar sisteminin yenilenmesi sonucunda kullanım ömrünün bitmesi durumunda olur.

Harddiskler bilgisayarlar içerisinde kalıcı veri depolama görevi üstlenen yani bilgisayar çalışmazken de verilderi depolayan kalıcı veri depolama üniteleridir, bilgisayarın işletim sistemi , kullanıcı programları ve tüm kaydedilen veriler harddisk sürücüye yüklenir ve bilgisayar kapalı olduğunda da veriler bu hardisk içerisinde veri olarak saklanır. Yeniden kullanımı gerektiğinde harddiskten okunur ve kullanılır.

Kalıcı veri depolama yapıyor olması sebebi ile harddisk sürücüler veri güvenliği için önemli bir unsurdur ve harddisk hurdaları nın veri depolayabiliyor olması sebebi ile bertarafı kaçınılmazdır. Bertaraf edilirlerken fiziki , kimyasal veya elektronik sistemler kullanılmaktadır.

Hurda Harddisk Türleri pata mfm ata scsi fibre channel sata gibi teknolojilere göre sınıflandırılabilir ama elektronik atık geri dönüşümü açısından değerlendirildiğinde her biri aşağı yukarı aynı neticeyi verdiklerinden tüm Hurda Harddisk Türleri tek bir sınıf olarak ayrıştırılır ve birarada işlem görürler.

Şirketimiz her çeşit hurda harddisk , bilgi işlem hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları gibi her çeşti toplu elektronik atığı peşin ödeme yaparak satınalmakta ve veri güvenliği politikaları gereği fiziki yöntemler ile bertaraf ederek geri dönüşümlerini yapmaktadır.

Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için teklif sunabilmemiz için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55