Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Havacılık Kartları

Hurda Havacılık Kartları her tür uçak ve havacılık sistemi üzerinde kullanılmak üzere üretilmiş olan elektronik cihazların elektronik kartlarıdır. Hurdaya ayrılan hava taşıtları geri dönüşüm için kıymetli birer girdi olarak değerlendirilir, Uçaklar her tür ekipmanın en yüksek kalitede ve en kusursuz biçimde çok uzun süreler çalışabilmesi amacı ile son derece yüksek vasıflı ekipmanlar kullanılarak üretilirler.

Örneğin bir kişisel bilgisayar 4 yıl ile 10 yıl arası günde 8 12 saat çalışabilecek nitelikte ekipmanlar kullanılarak üretilir, bir sunucu günde 24 saat boyunca hiç kapatılmadan en az 10 yıl süreyle çalışabilecek nitelikte ekipmanlar kullanılarak üretilir, fakat havacılık sözkonusu olduğunda olağandışı sıcaklık ve soğukluğa dayanıklı , sıcaklık değişikliklerinin çok ani ve çok yüksek seviyede olabildiği ortamlarda çalışacak , hiçbir koşulda arıza vermeyecek şekilde tasarlanan en yüksek vasıflı ekipmanlar kullanılarak üretilirler.

Örneğin bir ortalam güçlü bir masaüstü bilgisayar 1000 Amerikan doları maliyet ile alınabilirken uçaklar üzerinde kullanılan en basit bilgisayarlar 100000 Amerikan dolarından daha yüksek maliyetlere sahiptirler. Bu maliyet yalnızca teknoloji ve arge maliyeti değil kullanılan bileşenlerin en yüksek vasıflı bileşenler kullanılarak üretilmesinden kaynaklanmaktadır, bu nitelikte bir masaüstü bilgisayar da üretilebilir fakat maliyetleri sebebi ile kişisel kullanım ürünleri daha düşük vasıflı malzemeler ile üretilirler. Biri yüzlerce insanı taşıyan bir uçağa ve pilotuna hizmet ettiği için daima kusursuz çalışması gerekirken , bir masaüstü bilgisayar arıza yaparsa çok büyük bir sorun olmaz hatta sıradan bir durumdur, kişisel bilgisayarlar %5 birinci yıl , %10 ikinci yıl , %15 üçüncü yada dördüncü yıl arıza yaparlar ve arıza yapmadan 10 yıl çalışan masaüstü bilgisayar sayısı %50 kadardır. Fakat uçaklarda 30 yıl içerisinde arıza yapan bilgisayar sayısı %1 den azdır. Bu yüksek dayanıklılık yukarıda belirttiğimiz gibi yalnızca çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılarak sağlanabilir.

Yukarıda izah ettiğimiz yüksek sınıf elektronik bileşenler daha çok askeri sınıf ve uzay sınıfı olarak da adlandırılmaktadır, bu tanımlamalar akademik ve teknolojik farkları izah etmekte bazen başlık olarak kullanılıyorsa da konumuz için çok teknik detaylara gerek de yoktur. Hurda açısından yani geri dönüşüm açısından incelendiğinde Hurda Havacılık Kartları çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler içerdikleri için çok değerlidir. Bunun sebebi ise üretimlerinde nadir metaller ve kıymetli madenlerin diğer elektronik elemanlara göre çok daha yüksek oranda kullanılmasıdır.

Şirketimiz her çeşit elektronik kart hurdaları , Hurda Havacılık Kartları, bilgisayar hurdaları , cep telefonu hurdaları ve her çeşit elektronik hurda alımı yapmaktadır. Tüm toplu hurda uçaklarınızı peşin ödeme yaparak Türkiye ve Avrupada yerinden alım yapabiliyoruz. Toplu Filo alımı yapma imkanımız da mevcuttur.

Tüm toplu elektronik hurdalarınızın peşin ödeme ile zahmetsizce alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55