Pil Akü Hurdaları

Hurda Laptop Bataryası

Hurda ayrılmış olan laptopların üzerinde bulunan veya artık kullanılamadıkları için hurda olarak değerlendirilen laptop bataryalarıdır. hurda laptop bataryası tehlikeli atık sınıflandırmasına giren bir atıktır. Her çeşit akü pil ve batarya lisanslı tesislerde geri dönüşüm yapılması gereken atıklardır.

Bunun sebebi ise bataryaların üretiminde kullanılan elementlerin bir kısmının çevresel olumsuz etkilerinden kaynaklanmaktadır. Batarya teknolojileri son yıllarda ilerlemiş olmasına rağmen doğaya olumsuz etkileri bulunan elementler halen tüm batarya teknolojilerinde maalesef bulunmaktadır. Bu sebeple her çeşit akü pil ve bataryanın doğaya bir çöp olarak atılmasının büyük sakıncaları vardır.

Hurda laptop bataryaları dizüstü bilgisayarlarının enerjiye sahip olunmayan noktalarda kullanımını sağlayan laptop pillerinin hurdalarıdır, belirli bir dolum ve boşalma periyodu sonunda laptop bataryalarının saklayabilecekleri enerji miktarı düşmeye başlar ve bu kullanım sonucunda bataryalar kullanım ömrünü tamamlarlar. Yani ilk başlarda laptopu 2 – 5 saat arası çalıştırabilen bir laptop bataryası aylar veya yıllar süren kullanım sonrasında laptopu yalnızca birkaç dakika çalıştıracak enerji depolayabilir hale gelir ve bu kullanım ömrü yetersiz olacağından laptopun yenilenmesi zorunlu olur ve bu şekilde kullanım dışı kalan laptop pilleri hurda laptop bataryası haline gelirler.

Ayrıca laptopların arızalanması sonucunda kullanım dışı kalmaları ile üzerlerinde kullanılmakta olan bataryalar da kullanım dışı kalırlar çünki laptop bataryaları belirli modeller için özel olarak tasarlanır ve bir laptop için tasarlanan batarya aynı markanın bile diğer modellerine uyumlu değildir, fiziki şekli , bağlantı biçimi ve enerji depolama kabiliyetleri bakımdan tüm laptop bataryaları birbirine uyumsuzdur, genellikle yalnızca aynı markanın aynı modeline uyumlu olarak tasarlanan laptop bataryaları başka cihazları çalıştırmak için kullanılamadıkları için hurda laptop bataryası olarak kullanım dışı kalırlar.

Yukarıda izah ettiğimiz biçimde laptop bataryaları kullanılan cihazın kullanım ömrünü doldurması veya bataryanın kendisinin kullanılmaz hale gelmesi sonucunda notebook pili hurdası haline gelir ve elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından satınalınarak geri dönüşüm yapılmaları halinde ekonomik değerleri bulunur.

Şirketimiz her çeşit hurda laptop , hurda tablet, hurda bilgisayar , anakart hurdaları , işlemci ram harddisk hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi tüm toplu elektronik atıkların alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile zahmetsizce satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55