Laptop Hurdaları Pil Akü Hurdaları

Hurda Laptop Pili Fiyatları

Hurda Laptop Pili Fiyatları hurda laptop pillerinin türlerine göre değişkenlikler göstermektedir, elektronik atıklarda fiyatlandırma geri kazanılabilir elementlerin genel ağırlığa göre oranına ve geri kazanım prosedürlerinin maliyetlerine göre dinamin olarak hesaplanan fiyatlardır.

Bu fiyatlandırmayı biraz anlamanız için bir örnek verelim elektronik atıklar içerisinde en fazla geri kazanılabilen madenler bakır demir ve aluminyumdur, bu elementler çeşitli alaşımlar veya saf yada safa yakın fiziki ve kimyasal durumlarda anakartların üzerinde kenarlarında veya üzerinde bulunan çiplerde yada anakart içerisindeki veriyollarında bulunurlar, fiziki olarak sökülebilen saf elementlerden oluşan bakır soğutucu aluminyum soğutucu metal montaj elemanı vb malzemeler demontaj esnasında sökülebilirler, bu sayede saf element değerleri ile ticarileşebilirler fakat anakart gövdesi içerisinde bulunan elementler veya alaşımlar kimyasal işlem ile geri kazanılabilir ve bu işlem de tamamlanıp saflaştırıldığında en az 2 en çok 20 elementten genel atığın ağırlığına oranla %0.001 ile %20 arasında geri kazanılan elementler olur. Bu elementler piyasa değerlerine göre hesaplanarak değerleri toplanır , bu değerden bu malzemenin toplanması depo edilmesi taşınması ve geri kazanım yapılması için yapılan giderler düşüldükten sonra yarattığı değer ortaya çıkar ve bu değere göre satınalma fiyatı oluşturulur.

Hurda Laptop Pili Fiyatları da yukarıda belirttiğimiz gibi hurda laptop pillerinin geri dönüşümü ile elde edilen bakır , kurşun , kalay , fosfor , nikel , kadmiyum, metal hidritleri , lithiyum gibi elementler ve bunların oranları ile hesaplanır , ayrıca bertaraf edilmesi gereken sınıfların da bertaraf edilmesi ile bu atığın değeri ortaya çıkar.

Fakat bu konu bakkal hesabı gibi 1 gram bu element 10 gram bu element 1 kilo bu maliyet oluşur gibi yapılamaz, çünki tüm element fiyatları günlük olarak değişkenlik gösterir ve londra metal borsasında işlem görür, ağırlıklı para birimi pound euro ve dolar olan bu karma piyasada birçok ülke birçok para birimi ile kayıt açar ve burada karşılıklı ticarette çift para birimi de olup birbirleri ile olan kurlar da etkilidir. Ülkemizde bu element fiyatlarındaki değişkenlikler ve üstüne döviz kurlarındaki değişkenlikler de dikkate alınarak elektronik atık alım fiyatları oluşturulur ve bu fiyatların içerisinde Hurda Laptop Pili Fiyatları yalnızca 100 kadar kalemden yalnızca biridir.

Element fiyatlarındaki ve dövizdeki yükseliş elektronik atık fiyatlarını yukarı doğru çekerken bu fiyatlardaki düşüş de fiyatları aşağı yönde hareket ettirmektedir. Yani elektronik atık fiyatlandırması son derece profesyonel bir iştir.

Şirketimiz uluslararası elektronik atık sektörünü ve gelişmeleri takip eden avrupa asya ilişkileri son derece kuvvetli ve Türkiyede faaliyet gösteren bir işletmedir. Elinizde bulunan elektronik atıkları güncel piyasa şartlarına göre en iyi fiyatlar ile satın alabiliriz. tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız. 0 555 800 50 55