Ağ Cihazı Hurdaları Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda modem kartları

Hurda modem kartları modemlerin anakart hurdalarıdır. Tüm elektronik ve bilişim ürünleri gibi modemlerde belirli bir kullanım ömrü olan elektronik cihazlardır. Burada belirtilen kullanım ömrü cihazın kullanımına başlandığı günden cihazın kullanımının son bulduğu güne kadar geçen toplam kullanım süresi olarak ifade edilmektedir.

modemler belirli bir noktadaki bilgisayar veya iletişim cihazlarının internet erişimi veya farklı ağlara bağlantı kurabilmesini sağlayan telekomünikasyon cihazlarıdır. Modemlerin tarihi incelendiğinde ilk modemden analog telefon hatları üzerinden erişim sağlayan dialup modemlerdir. Çevirmeden a modemleri olarak da adlandırılan bu modeller sabit telefon hatları üzerinden belirli numaraları arayarak telefon hatları üzerinden bir erişim sağlayan modemlerdir.

günümüze yaklaştıkça dialup modelleri kullanımı azalmakta ve daha yeni nesil teknolojili modeller karşımıza çıkmaktadır. ADSL modemler kablo modemler fiber modemden vdsl modemden styla modemlerden daha sonra hayatımıza giren ve hala birçok kullanılmaya devam eden modemlerdir.

hurda modemler ise bu belirttiğimiz modemlerin kullanılmaz duruma gelen yani arızalanan modemler ve değişen altyapı veya ihtiyaçlar dolayısıyla yenilendiği için çalışıyor olsa dahi kullanılmayan modemlerdir. Modemlerin arızaları genellikle tamir edilmez ve garanti dahilinde ise değişimi yapılır garantisi biten modemden genellikle hurdaya ayrılırlar.

kullanım ömrü dolma konusu da değişen altyapı ve gelişen teknoloji ile eski nesil alt yapılara uyumlu modemlerin yeni nesillerde çalışmaması sebebiyle yeni modem alma ihtiyacı doğmasından eski modemin kullanım dışı kalması sonucu ortaya çıkmaktadır.

arıza veya yenileme sonucu hurdaya ayrılan modemler söküldükleri zaman içerlerinde modem anakartı hurdası ortaya çıkar. Genellikle modem kartı hurdaları düşük veya Orta seviye dijital sistem kartı hurda sınıflandırmasına girebilen elektronik atiklardir.

yüksek ekonomik değeri ve çevreye verdikleri zararın önüne geçilebilmesi için modem kartı hurdaları modem anakart olarak hurda modemler ve her çeşit a cihazı hurdalarının elektronik atık geri dönüşüm tesisleri tarafından geri dönüşümünün yapılması son derece faydalıdir.

şirketimiz her çeşit dijital sistem kartı buraları modem hurdaları anakart hurdaları bilgisayar hurdaları bilgi işlem hurdaları network ürünü hurdaları işlemci RAM hard disk ekran kartı elektronik kart ve her çeşit elektronik atağın alımını ve çevreci tesislerine geri dönüşümünü yapmaktadır.

tüm toplu elektronik atıklarınızın en yüksek fiyatlar ve peşin ödeme ile satın alınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alıniz 05558005055