Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Harddisk Hurdaları Sunucu Hurdaları

Hurda SCSI Kartları

Hurda SCSI Kartları masaüstü bilgisayar veya sunucu bilgisayarlarında kullanılmakta olan ve bilgisayarlara SCSI altyapısı sunmakta olan genişleme kartlarıdır. SCSI sistemleri Small Computer System Interface teriminin kısaltmasıdır ve günümüze göre çok eski bir teknoloji olan SCSI bilgisayarların harddisk sürücü ve yedekleme sürücüsü gibi veri depolama aygıtlarını yüksek hızlı biçimde bağlamasını sağlayabilen bir arabirimdir.

Günümüze göre çok eski bir teknoloji olan SCSI sistemler artık bulunmamaktadır, Sonraki dönemde fibrechannel ultra scsi ve benzeri disk arabirimleri kullanılmıştır ve yaklaşık son 10 yıllık dönemde sadece SAS arabirimli diskler üretilmekte ve kullanılmaktadır.

SCSI Kartları bilgisayar sistemlerine SCSI arabirime sahip harddisklerin bağlanabilmesine olanak sağlayan kontrol kartlarıdır, SCSI sistemler genellikle 1 ila 7 arası cihazın bağlanabildiği özel sistemlerdir ve zamanındaki ide atapi teknolojisine göre çok daha yüksek veri aktarım performansına sahip oldukları için zamanına göre tercih edilen bir teknolojiydi, fakat çok eski bir teknoloji olan SCSI arabirimi yerini fibrechannel ve ultrawide scsi gibi arabirimlere bıraktı ve en sonunda SAS arabirime sahip harddiskler günümüzün en yaygın sunucu harddisk sistemi olarak karşımıza gelmektedir.

Hurda SCSI Kartları çok eski sunucu ve masaüstü bilgisayarlardaki SCSI sistem altyapısını sağlamakta olan eklenti kartı hurdalarıdır ve sınıflandırması da tüm eklenti kartları gibi eklenti kartı hurdası sınıflandırmasına dahil edilmektedir.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdası , sunucu hurdası , anakart hurdası gibi her çeşit elektronik atığın alımını ve çevreci tesislerde geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve en yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55