Anakart Hurdaları Sunucu Hurdaları

Hurda Server Fiyatları

Hurda Server Fiyatları server hurdalarının içerisindeki elektronik bileşenler ile metallerin oranına göre belirlenen bir değerdir. Hurda Server Fiyatları genel olarak sunucunun mimari yapısı ile yaklaşık olarak belirlenebilmektedir , Rack mountable yani kabin uyumlu sunucuların genel olarak içerisinde bulunan elektronik bileşen oranları ile metal oranları %20 yaklaşık olarak tahmin edilebilmektedir.

Kasa tipi tower sunucu hurdalarında ise bu yaklaşık hesaplama %30 %35 kadar yanılma payına sahiptir, bazı marka sunucularda neredeyse masaüstü bilgisayarlar oranında elektronik bileşene rastlanırken bazı sunucularda neredeyse 2 katı elektronik bileşen karşımıza gelebilmektedir.

Sunucu hurdaları incelendiğinde genellikle 2 yada daha çok işlemci içeren özel bilgisayarlar karşımıza gelmektedir, sunucuların masaüstü bilgisayarlardan temel farkları çok uzun süreler ile yüksek performans gerektiren yazılım görevlerini yerine getirecek biçimde tasarlanmalarıdır. Bir masaüstü bilgisayar veya iş istasyonu çok esnek bir yapıya sahiptir ve gerekli donanımı bulunan bir masaüstü bilgisayar ile belirli muhasebe yazılımları çalıştırılabilir, oyun oynanabilir veya ofis işleri yapılabilir veya grafik uygulamaları yapılabilirken sunucularda bu kadar geniş bir esneklik yoktur, sunucular her zaman belirli ve sınırlı bir yazılım görevini kendi bulundukları alan ve görev ile istemcilere sağlama görevini üstlenirler.

Hurda Server Fiyatları oluşturulurken sunucu hurdaları içerisindeki sunucu anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları , eklenti kartı hurdaları , raid kartı hurdaları gibi her çeşit elektronik atığın genel ağırlığa oranı ve metal ile oranına bakılarak bir Hurda Server Fiyatları belirlenmektedir ve bu fiyatlar masaüstü bilgisayar hurdalarından daha yüksek olup laptop hurdalarına göre daha düşük olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgi işlem hurdaları , bilgisayar hurdaları , sunucu hurdaları , notebook hurdaları , tablet hurdaları , elektronik kart hurdaları , toplu elektronik kartlar alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme yapılarak alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55