Cep Telefonu Hurdaları Pil Akü Hurdaları

Hurda Telefon Batarya Fiyatları

Hurda Telefon Batarya Fiyatları son yıllarda hızla yükselmiş ve rekor seviyelere ulaşmış durumdadır. Hurda telefon batarya fiyatı son derece yükselmiştir. Bunun temel sebebi teknolojideki hızlı gelişim , madencilik kaynaklarının kullanımındaki maliyet artışları , toprak elementlerinin ekonomik değerlerinin hızla yükselmesi , döviz kurlarındaki yükselme , dünya genelindeki çevre bilincindeki artış ve elektrikli araçların kullanımının hızla yaygınlaşması başlıkları altında incelenebilir.

Sırası ile bu etkileri sizlere izah etmeye çalışacağız. Hurda Telefon Batarya Fiyatları geçtiğimiz 20 yılda son derece durgun seyrederken hatta hiçbir ekonomik değeri yokken son birkaç senede hızla yükselmiştir. Teknolojinin hızla gelişmesi daha fazla taşınabilir cihazın üretilmesine ve bu cihazların taşınabilir enerji kaynaklarına ihtiyaç duymasına sebep olmuştur. Cep Telefonu , tablet , kablosuz kulaklıklar gibi ekipmanların dünya üzerinde neredeyse insan nüfusunun toplamından fazla adet kullanıma başlaması sebebi ile dikkat çekici miktarda batarya ihtiyacı ortaya çıkmış ve bu bataryaları üretecek hammaddelerin en kolay elde edilebildiği kaynak yine cep telefonu pilleri olduğundan bu kaynağı kullanarak yeniden hammadde elde etme yolları da teknoloji ile hayatımıza girmiş ve geri dönüşüm kaynağı olarak kullanıldığından hurda cep telefonu pilleri çok değerli hale gelmiştir.

Pandemi döneminden itibaren madencilik faaliyetlerinde inanılmaz maliyet artışları yaşanmıştır, işgücü maliyetinin artması , yakıt ve enerji maliyetlerinin arması ile insan ve yakıt yoğun bir sektör olan madencilik maliyetleri katlanarak artmıştır. Madencilik yolu ile elementlerin elde edilebilme maliyetleri hızla arttığından alternatif kaynakların başında gelen geri dönüşüm yolu ile hammadde kazanımı daha önemli bir kaynak haline gelmiştir. Geri dönüşüm talebi hızla tırmandığından sınırlı bir kaynak olan hurda cep telefonu bataryaları ve hurda tablet bataryalarının ekonomik değerleri hızla yükselmiştir.

Madencilik ve geri dönüşüm kaynaklarından elde edilen hammaddeler talebi karşılayacak dengede değildir yani üreticiler üretim yapmak için hammadde ararlarken piyasada yeterli hammadde olmadığından ilgili elementlerin talebi karşılar miktarda olmamaları sebebi ile fiyatları artmaktadır. Bu temel bir ekonomik durumdur yani piyasada bir mal az ise ve talep çok ise fiyatı yükselir. Bu sebeple ilgili elementlerin fiyatları dünya genelinde artmaktadır.

Döviz kurları her çeşit element ve bu elementleri taşıyan geri dönüşüm kaynakları için fiyata direkt etki eden bir unsurdur. Çünkü elementler yabancı ülke emtia borsa fiyatları ile ticari ürünlerdir ve döviz kurlarındaki artış element fiyatlarını artırmakta ve geri dönüşüm sonucunda ortaya çıkan elementlerdeki fiyat artışları da girdi olarak kullanılan geri dönüşüm kaynaklarının fiyatlarına da yansımaktadır. Bu hurda sektörünün geleneksel durumudur. Yani döviz artarsa element fiyatları da artar , element fiyatları arttıkça geri dönüşüm girdilerinin fiyatları da artar.

Çevre bilincindeki artış da geri dönüşüm hammaddelerinin değerini yükseltmektedir. Devletler üreticilere belirli oranda geri dönüşüm yapma veya geri dönüşüm kaynaklı hammadde kullanma uygulamasında bulunduğu gibi birçok üretici de üretimlerinden çıkan ürünlerin azami miktarının geri dönüşüme girmesini prensip haline getirmektedir. Bu da geri dönüşüm sektörünün daha fazla kaynak bulmak için arayışa girmesine ve neticesinde de daha yüksek fiyatlara hurda alımı yapmalarına sebep olmaktadır. Bu durum da geri dönüşüm kaynaklarının yani hurdaların fiyatlarını artırmaktadır. Geri dönüşüm sektörü daha fazla kaynak bulabilmek için azami fiyatları piyasaya sunmaya gayret etmektedir.

Elektrikli araçların yaygınlaşması bu elektrikli araçların çok yüksek miktarda enerji depolayan büyük batarya grupları kullanıyor olması sebebi ile batarya üretiminde kullanılacak hammadde ihtiyacını şiddetle artırmaktadır. Bir elektrikli scooter 200 tane cep telefonundan fazla batarya taşımakta, bir elektrikli araba 10000 tane cep telefonundan fazla batarya taşımaktadır ve bu araçlar her gün binlerce üretilmekte ve dolaşıma girmektedir. Bu kadar yüksek miktarda batarya kullanan aracın bataryalarını üretmek için son derece yüksek miktarda hammadde gereklidir ve hurda batarya ihtiyacı hızla artmaktadır. Bu sebeple hurda pil ve batarya fiyatları da hızla yükselmektedir.

Şirketimiz temel iş konusu olan elektronik hurdaların geri dönüşümüne odaklanmıştır ve piyasadan azami miktarda elektronik atık almaya gayret etmektedir. Elinizde bulunan cep telefonu batarya hurdası , tablet pil hurdası ve dizüstü laptop batarya hurdaları gibi her çeşit lithium ion ve lithium polimer bataryaları satın almaktayız. Tüm toplu batarya hurdalarına piyasaya göre rekabetci Hurda Telefon Batarya Fiyatları sunarak azami miktar sınırı olmaksızın peşin ödeme ile satın alıyoruz. Lütfen her çeşit batarya hurdarınızı satmadan önce bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55