Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Televizyon Kartları Sınıflandırması

Hurda Televizyon Kartları Sınıflandırması televizyonların türlerine göre farklı sınıflarda kartlar çıktığı için değişkenlik göstermektedir. Televizyon hurdaları içerisinden çıkacak kartları ayıştırırken aşağıdaki noktalara özen gösterirseniz Hurda Televizyon Kartları Sınıflandırması tam ve doğru olarak yapılabilmiş olacaktır.

İlk önce televizyonların türlerini incelemek ve farkında olmak önemlidir, en eski televizyon teknolojisi olan tüplü televizyon hurdaları yani CRT televizyon hurdaları günümüzde artık üretimi olmayan ve kullanımı çok sınırlı kalmış olan analog sistemler döneminde kalan ve büyük katot ışın tüpleri içerisinde ışıma yolu ile görüntü üreten eski televizyonları hatırlamak gerekir. Bu televizyonlar televizyonun mat ön yüzeyine çok parlak görüntüyü teknolojisine göre saniyede 50 60 defaya kadar gönderen analog sistemlerdi ve daha çok normal anten ile izlenebilen analog televizyon yayınları için kullanıldılar. Panel televizyonlar ve projeksyon televizyonların çıkması ile satışları azalan ve plazma lcd ledlerin ulaşılabilir fiyatlara gerilemesi ile tamamen kullanım dışı kalan bu televizyonlar son 20 yıldır eski teknoloji haline gelmiştir ve son 10 yılda tamamen terk edilmiş haldedir.

Tüplü televizyon hurdaları açıldığı zaman katot ışın tüpü , gövde elemanları ve görüntü birimi ile tümleşik enerji besleme birimi göze çarpar, dizayn edildikleri dönem ve elektronik becerileri ile günümüze göre çok daha basit işlevsiz olan bu elektronik devlerer B veya C sınıfı düşük verimli elektronik kart hurdaları sınıflandırmasına girmektedir. Bu sınıfın memnun edici oranda bakır veren yüksek verimli grubunda yer alan tüplü televizyon kartı hurdaları yüksek değerli elektronik kart hurdaları arasında yer almaz, zayıf sınıf dediğimiz C sınıtı kötü kart hurdaları arasında yer alırlar.

Plazma ve Projeksyon TV dönemi tüplü televizyonlardan sonra çıkan ve görüntünün benzer şekilde bir yüzeye yansıtılması ile oluşturulan televizyonlardır, tüplü televizyonlardan en büyük farkları tüplü televizyonlar görüntüğü bir tüp içerisinde oluştururken projeksyon tvler görüntüğü kendi kasaları içerisindeki bir aynadan yansıtarak kumaş benzeri bir yüzey üzerinde oluştururlar, görüntü netlikleri tüplü televizyonlara göre çok daha yüksek olan projeksyon tvler panel televizyonlar olan plazmalar lcd ve ledler çıkana kadar piyasada yer bulmuş daha sonra tüplü televizyon hurdaları gibi projeksyon tv hurdaları da hurda haline gelmişlerdir. Projeksyon tvlerin büyük kısmında kartlar yine c sınıfı düşük verimli elektronik kart hurdaları olmak ile beraber çok az bir kısmında dijital kartlar bulunur ve bunların bir kısmı AB elektronik kart hurdası olarak değerlendirilebilirler.

Plazma LCD ve LED televizyon hurdaları bir grup olarak değerlendirilebilir çünki bu televizyonlar ile dijital dünyaya geçiş yaşanmıştır, analog dünyada tüm görüntü aktarıldığı noktadan izlendiği noktaya kadar analog işlem teknolojileri ile işlenir ve bu sebeple kayıp vardır. Yani yayın noktasına 1 km uzaklıkta görüntü daha net izlenirken 10 km uzaklıkta gözle bile hissedilebilecek bir kalite düşüşü bulunur. Dijital dünya ise böyle değildir, sayısal olarak kodlanan görüntü mesafe ve hava koşullarından bağımsız olarak alıcı tarafından yorumlanır ve orjinal kalite ile seyretmeye olanak tanır. Son 20 yıldaki tüm uydu yayınları , tüm yayın platformları dijital yayın yapar. Dijital yayınlarda bir kodlama ve çözüm mantığı vardır, kaynaktaki görüntü bir protokole uygun kodlanır ve alıcı bunu çözerek ses görüntü ve dataya dönüştürür. Bunu yapabilmek için uydu alıcı veya yayın çözümleme sistemi bulunur, dijital sistemler olan plazma led ve lcd bu görüntü çözümlemeyi dijital sistem kartları ile yapar ve bu kartlar yüksek vasıflı elektronik kart hurdaları arasında girebilecek ve AB elektronik kart hurdası sınıflandırmasına dahil olabilecek elektronik kartlar olarak değerlendirilmektedir. Yine bu panel televizyonlar içeriside AC DC dönüşümü yapan elektrik besleme kartları da bulunur bu kartlar da kötü kart yani c sınıfı elektronik kart hurdası olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit televizyon kartı hurdası , elektronik hurdaları , anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , modem hurdaları , elektronik devre kartı hurdaları , cep telefonu hurdaları , bilgisayar hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıklarınızın geri dönüşümü için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55