Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Televizyon Kartları

Hurda Televizyon Kartları televizyonların çalışması için içerisindeki elektronik devre sistemlerini taşıyan televizyon kartlarının hurdalarıdır. Televizyonlar televizyon yayınlarını görüntü haline getiren ve sunan kişisel elektronik grubunda yer alan elektronik cihazlardır ve yaklaşık 60 yıldır hayatımızdadır. Ülkemizdeki yaygın geçmişi de yaklaşık olarak 40 yıldan fazladır.

İlk yayınların tamamı normal analog sinyal yayını olarak başlamış olan televizyon yayınları geçtiğimiz dönemde teknoloji gelişimi ile beraber çok daha farklı noktalara ulaşmıştır. Tarihsel gelişim incelendiğinde analog anten yayını , dijital anten yayını , kablolu televizyon, analog uydu yayınları, dijital uydu yayınları, dijital kablo tv , uydu şifreli platform yayınları , karasal yayın ve internet üzerinden televizyon hizmetleri yaygın olarak kullanılan yayın türleridir.

Televizyon türleri incelendiğinde analog televizyonlar , dijital televizyonlar , projeksyon televizyonlar , plazma televizyonlar , lcd televizyonlar ve led televizyonlar yaygın olarak kullanılmış olan televizyon türleridir.

En eski televizyonlar tüplü olarak adlandırılan katot ışın tüpü kullanan yayınlardır , bu televizyonlar ve projeksyon televizyonlar kendi içerisinde sinema gibi bir yayınlama sistemi kullanırlar, çok güçlü bir ışık kaynağı içinde yada önünde oluşturulan görüntü televizyon ön panelindeki zemine gönderilir ve burada görüntü oluşur. Daha sonraki televizyonlarda ise görüntü panel üzerinde dijital olarak oluşturulur. Günümüzde yalnızca özel uygulamalar haricinde yalnızda LCD ve LED teknolojili televizyonlar bulunmaktadır.

Eski tüplü televizyonlar radyasyon yaymaları yüzünden büyük sağlık çekinceleri yaratmakta ayrıca hurda televizyonlar da kurşun ve fosfor elementleri içeriyor olmaları sebebi ile tehlikeli atık sınıflandırmasına girmektedir. Bu sebeple televizyonların geri dönüşümü özel lisanslara sahip tehlikeli atık bertaraf becerisine sahip tesislerde özel koşullar ile yapılmaktadır. Günümüze yakın dönemde üretilen LCD ve LED televizyonlarda bu tehlike aşılmış olup bu ekipmanlar yalnızca elektronik devre kartları ve sağlık sakıncası içermeyen paneller kullanılarak üretilmektedir.

Hurda Televizyon Kartları incelendiğinde genellikle C sınıfı olarak kabul edilen trafo kartı hurdaları ve AB sınıfı kabul edilen dijital sistem kartları içerdikleri gözlemlenmektedir, ayrıca panel yönetim kartları da yine AB elektronik kart sınıflandırmasına girmekte olan elektronik kart hurdaları arasında yer almaktadır.

Şirketimiz her çeşit televizyon kartı hurdası , bilgisayar kartı hurdası , elektronik kart hurdası , bilgisayar ve elektronik hurdaları alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik kartlarınızın güncel fiyatlar ile peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55