Elektronik Hurdaları

Hurda Tıbbi Cihazlar

Hurda Tıbbi Cihazlar sağlık alanında kullanılan elektronik ve elektronik dışı cihazların tamamını kapsamaktadır, tıbbi olmayan cihazlar protez , koltuk değneği sedye gibi fiziki ürünlerdir bu ürünler sarf malzeme veya fiziki ürün olarak insan gücü ile çalışan veya hastaların bakımı veya tıbbi işlemleri için kullanılan ekipmanlar olarak değerlendirilmektedir.

Hurda Tıbbi Cihazlar olarak bizim iş konumuz olan cihazlar hurda tıbbi elektronik cihazlardır ve bu cihazların tamamı elektronik atık sınıflandırmasına giren atıklar arasında yer almaktadır, tüm elektronik ürünler gibi tıbbi cihazlarında belirli bir kullanım ömrü vardır ve bu ömür genel olarak kullanıma başlanan gün ile kullanım dışı kalma süresi arasında yer almaktadır. Genel olarak tıbbi cihazlar askeri sınıf ürünlerden bile kaliteli bileşenler kullanılarak imal edildikleri için bazı ürünlerin ömrü yüzbinlerce defa kullanım olarak hesaplanmaktadır hatta 50 yıldan fazla hizmette kalabilen tıbbi elektronik cihazlar bulunabilmektedir.

Fakat bu tıbbi cihazların gelişen teknoloji ile hep daha iyisi ve hep daha üstünü yapılmaktadır ve bu sayede yenilemeler ve ömrünü tamamlayan ürünlerin tahliyesi ile sürekli bir hurda tıbbi cihaz çıkışı yaşanmaktadır.

Tıbbi cihaz hurdaları incelendiğinde en yaygın olarak tıbbi elektronik cihazlar , röntgen cihazı hurdaları , mr cihazı hurdaları , bilgisayarlı tomografi cihazı hurdaları , medikal elektronik hurdaları , laboratuvar cihazları hurdaları, ağ cihazı hurdaları , görüntüleme cihazı hurdaları , ofis elektroniği en yaygın olarak karşımıza gelmektedir, Ayrıca ameliyathane elektronik cihazları da gittikçe daha çok rastlanan hurda tıbbi cihazlar olarak karşımıza gelmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu tıbbi cihaz hurdası ve toplu elektronik atık alımı yapmaktadır , tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55