Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Uydu Alıcı Kartları

Hurda Uydu Alıcı Kartları uydu alıcı cihazları içerisinde bulunan elektronik kartların hurdalarıdır, uydu alıcılar da diğer elektronik cihazlar gibi belirli bir kullanım dönemi boyunca hizmet veren ve bu süre sonrasında elektronik hurda haline gelen cihazlardır.

Belirtilen kullanım süresine uydu alıcının kullanım ömrü de diyebiliriz, bu kullanım ömrü uydu alıcı cihazın kullanımına başlandığı andan kullanım dışı kaldığı ana kadar hizmette kaldığı süredir ve bu süre son 10 yılda yaklaşık 6 yıl ve fazlası oralama olarak değerlendirilmektedir. Bu hesaplama normal dijital uydu sistemleri olarak düşünülmektedir, ücretli platformlara ait cihazların kullanım dönemleri daha kısadır.

Uydu alıcılar dünya yörüngesinde bulunan yayın uydularından dünya yüzeyinin bir kısmına doğru gönderilen sayısal verileri uydu antenleri ve bunların üzerindeki lnb üniteleri üzerinden alan okuyan işleyen ve bu sayısal veriyi görüntü ses ve veri halinde bizlere sunan cihazlardır, oldukça küçük yapıları olsa da her saniye 10 mb dan daha fazla veriyi hd görüntü haline dönüştürebilecek kadar karmaşık sayısal işlemler ve multimedia görevlerini yerine getirebilen özel cihazlardır.

Tüm elektronik donanımlar gibi yukarıda belirttiğimiz bir ömrü olan uydu alıcılar kullanım ömürlerinin sonuna birçok sebep ile gelebilirler en yaygın olan sebep uydu alıcının arızalanması sonucunda kullanım dışı kalmasıdır, gelişen yayın teknolojilerini karşılayabilir özellikleri bulunmadığı için kullanılamaması da ayrı bir gerekçe olarak karşımıza gelmektedir. En yaygın olarak bu iki durumda uydu alıcıları hurda uydu alıcı haline gelirler ve üzerlerindeki uydu anakartı da Hurda Uydu Alıcı Kartları olarak değerlendirilir ve elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazandırılabilirler.

Şirketimiz her çeşit hurda uydu alıcı , elektronik kart hurdaları , bilgisayar hurdaları , Hurda Uydu Alıcı Kartları , hurda elektronik ve her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55