Harddisk Hurdaları

Ide Harddisk Hurdaları

Ide Harddisk Hurdaları Ide arabirime sahip olan masaüstü ve dizüstü bilgisayar harddisklerinin hurdalarıdır. Günümüze göre eski nesil bilgisayarların harddiskleri genellikle IDE arabirime sahiptir. 40 pinli geniş esnek kablolar ile bağlanan IDE harddiskler SATA arabiriminin çıkması ile yaygınlığını kaybetmiştir ve günümüzde üretilmemektedir.

SATA arabirimli harddiskler sürümlerine göre 3gb 6 gb 1.5 gb gibi veriyolu hızlarına sahipken IDE harddisklerin veriyolu hızları 66mb 33mb gibi düşük seviyelerdedir, erişim süresi, transfer hızı gibi tüm parametrelerde IDE harddisk sürücüler daha yeni nesil olan SATA sürücülere göre çok daha düşük performansa sahip oldukları için günümüz ihtiyaçları için performansları yetersiz durumdadır.

IDE harddiskler eski teknolojiye sahip , yavaş ve düşük kapasiteli oldukları için çalışıyor olsalar da herhangi bir kullanım alanları kalmamış durumdadır ve tüm ide harddiskler Ide Harddisk Hurdaları olarak değerlendirilerek geri dönüşüm yapılmaktadır.

Şirketimiz her çeşit Ide Harddisk Hurdaları , harddisk hurdası , laptop harddisk hurdası , sunucu harddisk hurdası, elektronik kart hurdaları ,bilgisayar hurdaları , hurda laptop , hurda tablet , cep telefonu hurdası gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve güncel fiyatlar ile alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55