Elektronik Hurdaları

Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdası

Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdası kullanılmaz hale gelen kesintisiz güç kaynaklarıdır ve elektronik atık sınıflandırmasına giren katı atıklar olarak karşımıza gelmektedir. Kesintisiz güç kaynakları elektrik kesintisi durumunda elektronik cihaz ve bilgisayarların geçici süre çalışması ve güvenle kapatılabilmesi veya enerji kaynağındaki düzensizliklerin elektronik cihazlara ulaşmaması amacı ile kullanılan güvenlik ürünleri olarak değerlendirilmektedir.

Teknolojileri çok eski dönemlere dayanan güç kaynakları içerisinde enerji depolamak için aküler barındırır ve bu akülerin depolayabileceği kadar enerjiyi enerji kaynağı kesildikten sonra sağlayabilirler. Gerekli anlık enerji ihtiyacı ve süresine göre boyutu planlanarak uygulanan güç kaynakları sürekli hizmette kalırlar, şebekeden aldıkları enerji ile akülerini dolu tutarlar ve kesinti halinde devreye girerek sistemlerin çalışmasını sağlarlar.

Çalışmaları esnasında aküleri dolup boşalma süreçleri sonucunda belirli bir süre sonunda enerji depolama vasfını yavaş yavaş kaybeder ve bir süre sonunda her akü gibi kullanılmaz hale gelebilirler, bu durumdaki güç kaynakları sadece voltaj düzenleme görevi yapabilen cihazlar haline gelir ve görevlerini yerine getiremedikleri için Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdası haline gelirler.

Ayrıca güç kaynakları her cihaz gibi arıza yapabilmektedir, elektronik kontrol ve şarj devrelerindeki arızalar sonucunda da güç kaynakları kullanım dışı kalabilir, tamir edilebilir veya yenilenebilir ürünler olan güç kaynakları servis işlemi gördükten sonra görevini yapmaya devam edebilirler ayrıca kullanım sonucu kullanılmaz hale gelen aküler de değiştirilerek cihazın kullanımının bir süre daha sağlanması mümkün olmaktadır. Fakat birçok durumda garantisinin bitmesi ve daha yüksek verimlilikte yeni nesil güç kaynaklarının satışının başlaması sebebi ile arızalanan güç kaynakları genellikle tamir edilmez ve yeni bir güç kaynağı satınalınarak eski kullanım ömrünü tamamlamış olan güç kaynağı hurdaya ayrılır ve Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdası olarak geri dönüşüm yapılırlar

Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdaları akü içermeleri sebebi ile tehlikeli atık sınıflandırmasında kabul edilen atıklardır ve özel lisanslara sahip şirketler tarafından alımları ve geri dönüşümleri yapılmaktadır.

Şirketimiz her çeşit Kesintisiz Güç Kaynağı Hurdası , bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları , anakart hurdaları , cep telefonu hurdaları , bilgi işlem hurdaları , sunucu hurdaları , laptop hurdaları , ağ cihazı hurdaları gibi elektronik atıkların alımını ve çevreci tesislerinde geri dönüşümlerini yapmaktadır, Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55