Bilgisayar Hurdaları Laptop Hurdaları

Laptop Hurdası Ayrıştırma İşlemleri

Laptop Hurdası Ayrıştırma İşlemleri Laptop hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış olan dizüstü bilgisayarlardır ve elektronik hurda sınıflandırmasına giremekte olan notebook hurdalarının elektronik atık geri dönüşümü yapılırken yapılan ilk işlem Laptop Hurdası Ayrıştırma İşlemleri dir ve bu işlemler tamamlandıktan sonra geri dönüşüm prosedürleri sonraki aşamalara geçebilirler.

Notebook hurdaları hurdaya ayrılmış kişisel bilgisayarlardır ve bu bilgisayarlar kişisel amaçlarla yani eğlence iletişim ders vb kullanılabildiği gibi aynı şekilde iş konusunda da kullanılabilirler ve daima dizüstü bilgisayarların içerisinde kişisel bilgiler bulunur, bu bilgisayarın taşıdığı en önemli bilgidir ve bu bilgilerin saklanması ve güvenli şekilde erişilmez durumda olması en önemli konudur.

Dizüstü bilgisayarlar kişisel yada kurumsal olarak kullanıldıktan sonra hurdaya ayrılmadan önce içerisindeki verilerin saklanması ve başkaları tarafından erişilemez biçimde bertaraf edilmesi zorunludur. Bu en önemli konudur, veri güvenliği sağlanarak hurdaya ayrılan dizüstü bilgisayarların ayrıştırma işlemleri başlayabilir.

Fiziken ayrıma hazır olan yani içerisinde taşıdığı veri yedeklenen ve geri döndürülemeyecek şekilde veri imhası yapılan veya içerisinde veri saklama yeteneği bulunan harddisk sürücü veya ssd sürücüsü alınmış olan dizüstü bilgisayarlar elektronik atık geri dönüşümü prosedürlerine hazır durumdadır, bu durumdaki dizüstü bilgisaların ayrıştırılmasına başlanır.

İlk başta dizüstü bilgisayarın pili çıkarılarak akü pil geri dönüşümü bekleme bölgesine alınır, daha sonra dizüstü bilgsayar fiziken sökülür ve tüm aksamları kendi sınıflarına göre ayrıştırılır bu sayede metal hurdaları , plastik hurdalrı , ekran hurdaları , anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları birbirinden ayrılmış olur. Her sınıf kendi usulune uygun geri dönüştürülmek üzere ilgili alanda depolanır.

Sonra her sınıfladnırma kendine göre planlanmış geri dönüşüm prosedürleri uyarınca geri dönüşüm yapılır.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurda, anakart hurdası , bilgisayar hurdarı, laptop tablet hurdası , notebook hurdaları , sunucu hurdaları , elektronik kart hurdası alımı yapmaktadır. Lütfen toplu elektronik atıklarınızın alımı için bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55