Bilgisayar Hurdaları Laptop Hurdaları

Laptop Hurdası

Laptop Hurdası kullanılmaz hale gelen her çeşit taşınabilir bilgisayar laptop notebook dizüstü bilgisayar ve tablet bilgisayar anlamına gelmektedir. İsminden de anlaşılabileceği gibi Laptop Hurdası artık ömrünü tamamlamış bilgisayarlardır ve geri dönüşümünün yapılması haricinde herhangi bir ekonomik değer kazanma şansı yoktur.

Laptop Hurdaları incelendiğinde kombine bir atık olduğu gözlemlenir , yani elektronik atıkların yanı sıra plastik ve metal sınıfı atıklar da içermekte olan bir karışım atık olarak değerlendirilmesi doğrudur.

Kombine bir atık olması yani birden çok sınıf atığın birarada bulunuyor olması notebook hurdaları nın ek bir fiziki ayrıştırma işleminden geçirilmesini zorunlu kılmaktadır, bunun sebebi elektronik atıklar , akü pil batarya hurdaları , plastik hurdaları ve metal hurdaları nın çok farklı geri dönüşüm prosedürleri bulunuyor olmasıdır. Her biri kendine özel dizayn edilmiş sistemler kullanılarak geri dönüşüm yapılıyor olduğundan ilk olarak ayıştırılmaları gerekmektedir.

Tesise kabulu yapılan Laptop Hurdası ilk önce fiziki ayrıştırma yapılarak plasik aksamlar , metal aksamlar ve elektronik atık sınıfına giren aksamlar birbirinden ayıştırılır, bu esnada laptop pilleri de akü hurdası sınıfına girdiği için ayrıştırılırlar.

Daha sonra plastik hurdaları plastik geri dönüşümü , metal hurdaları metal geri dönüşümü yapılır , akü hurdaları da akü geri dönüşümü yapılır. Bu aşamalardan sonra kendi başına kalan elektronik atıklar elektronik atık geri dönüşümü yapılmaya hazır hale gelmiş olur.

Laptop hurdaları içerisinde bulunan laptop anakart hurdası , harddisk hurdası , ram hurdası , ekran kartı hurdası , harddisk hurdası ve işlemci hurdası elektronik atık sınıflandırmasına giren ve yüksek ekonomik değeri olan elektronik atıklardır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları  , elektronik kart hurdaları , laptop dizüstü bilgisayar notebook taşınabilir bilgisayar tablet hurdaları , elektronik kart hurdaları , sunucu hurdaları ve her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55