Akü Pil Hurdaları Laptop Hurdaları

Laptop Pili Hurdaları

Laptop Pili Hurdaları kullanılmaz durumda olan laptop pilleridir, laptop pilleri kendi ömürleri dolması sonucunda kullanım dışı kalabildiği gibi çalıştıkları bilgisayarın kullanılmaz hale gelmesi ile de Laptop Pili Hurdaları haline gelebilmektedir.

Laptop Pili Hurdaları akü ve pil hurdaları gibi tehlikeli atık statüsünde olan atıklardır ve yalnızca lisanslı geri dönüşüm tesisleri tarafından alımı yapılarak geri kazanım yapılan atıklardır. Eski dönemlerde üretilen pil ve aküler doğa için zararlı olabilecek kimyasallar içerdikleri için özel lisans şartlarını sağlayan tesisler tarafından geri kazanımı yapılan ekipmanlar olarak karşımıza gelmektedir.

Son yıllarda üretilen laptop pilleri daha çevreci elementler kullanılarak üretildikleri için oluşturdukları çevre tehdidi ortadan kalkmıştır , fakat atık olarak değerlendirilecek durumda olan akü pil ve bataryaların içerisinde halen çok yüksek oranda tehlikeli kimyasallar içeren piller bulunduğu için tehlikeli atık olarak sınıflandırılması devam etmektedir.

Şirketimiz her çeşit çevre izin ve lisansına sahip çok ülkede faaliyetini sürdüren bir şirkettir, elinizde bulunan her çeşit laptop pilleri ve her çeşit elektronik atığınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55