Genel

Metal Bacaklı İşlemci Hurdaları

Metal Bacaklı İşlemci Hurdaları genel olarak metal soğutucu içeren ve bacakları olan hurda işlemcileri tanımlamak için kullanılmaktadır. Fakat farklı anlamlarda da kullanılma durumu olabildiğinden açıklamak daha sağlıklı olacaktır. Metal Bacaklı İşlemci Hurdaları ifadesi bacakları metal olan işlemcileri de tanımlamak için kullanılıyor olabilir bu aslında çok da doğru değildir çünki bütün işlemcilerin bacakları metal sınıfı elementlerden oluşmaktadır yani bacakları aslında metal olmayan işlemci yoktur.

Metal işlemciler üst kısmınde metal soğutucu bloğu bulunan işlemci hurdalarıdır ve günümüze en yakın dönemde üretilen masaüstü bilgisayarlar üzerinde bulunan işlemciler metal işlemcilerdir , biraz daha eski döneme gidildiğinde günümüzde halen laptoplarda kullanılmakta olan plastik işlemci hurdaları karşımıza gelmektedir , biraz daha da geri döneme gidildiğinde ise seramik işlemci hurdaları karşımıza gelmektedir.

İşlemci hurdaları üretimlerinde kullanılan metal ve nadir metal sınıfı elementlerin yoğunluğa oranı sayesinde yüksek geri dönüşüm performansına sahip olabilmektedir, özellikle seramik ve sarı göbekli seramik işlemci hurdaları çok yüksek ekonomik değere sahiptirler.

Şirketimiz her çeşit toplu bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları alımı yapmaktadır lütfen arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55