İşlemci Hurdaları

Metal İşlemci Hurdaları Tanımlaması

Metal İşlemci Hurdaları Tanımlaması işlemci hurdaları arasında yer alan ve en yüksek miktarda karşımıza gelemekte olan metal işlemci hurdaları nın nasıl tanımlandığı anlamına gelmektedir. Bu tanımlama aslında hem fiziki hemde kimyasal bir tanımı kapsamaktadır, adından da anlaşılabileceği gibi metal işlemci hurdaları isminde geçen metal işlemcinin üst kısmında yer alan metal soğutucu plaka anlamına gelmektedir.

Metal işlemci tanımalaması aslında doğru bir tanımlamadır, kimyasal içeriğinin yarından çok daha fazla ve neredeyse ağırlığının %70 lik kısmını oluşturan parça olan metal soğucu sayesinde metal işlemci hurdası veya demirli işlemci hurdası ismini almaktadır.

Demirli işlemci tanımı aslında doğru değildir çünki işlemci üzerindeki soğutucu hiçbir zaman demir olmaz, bakır , kaplamalı bakır , yüksek bakır içerikli alaşım veya aluminyum olduğu gözlemlenmektedir, hatta işlemcinin üstünde yer alan soğutucunun da demir olduğu hiçbir zaman gözlemlenmez genellikle soğutucu aluminyum veya bakır aluminyum veya tamamen bakırdan oluşmaktadır.

Metal İşlemci Hurdaları genel olarak yeni nesil anakart hurdaları ile birlikte kullanılan yani pentium 4 ve daha sonraki işlemci ailelerini amd de de 462 pin ve sonraki aileleri tanımlamaktadır. Kısaca 400 den fazla bacağı olan her çeşit işlemci metal işlemcidir tanımlaması gayet net bir tanım da getirebilmektedir.

Diğer işlemci hurdaları sınıflamaları olan sarı göbekli seramik işlemciler , seramik işlemciler ve plastik işlemciler metal işlemcilere göre daha yüksek ekonomik değer sunmakta olan ve çok daha nadir bulunan işlemci hurdaları olarak karşımıza gelmektedir.

Şirketimiz metal işlemci hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Lütfen tüm toplu elektronik atıklarınız için arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55