Genel

Modem Anakart Hurdası

Modem Anakart Hurdası hurdaya ayrılmış olan modemlerin üzerinde bulunan ve tüm elektronik işlevi yerine getirmekte olan modem anakartlarının hurdalarıdır. Hurda modem anakartları yüksek vasıflı dijital sistem kartı hurdarı sınıflandırmasındadır yani AB sınıfı elektronik kart hurdası olarak değerlendirilmeleri yerinde olur.

Modemler incelendiğinde Türkiyede en yaygın olarak ADSL modemlerin bulunduğu gözlemlenmektedir, bunu takiben kablo modemler , fiberoptik modemler karşımıza gelmektedir. Çok az miktarda da kiralık hat modemleri ve dialup modemler karşımıza gelmektedir.

ADSL ve VDSL modemler sabit telefon hatlarını kullanarak geniş band ve kesintisiz internet erişimi sunmakta olan ve en yaygın kullanılan modemlerdir. Fiber modemler ise fiberoptik kablolar üzerinden internet erişimi sunmakta olan cihazlardır, kablomodemler ise kablotv altyapısı üzerinden internet erişimi sunmakta olan cihazlardır. Kiralık hatlar telekom operatörleri tarafından sunulmakta olan kiralık hatları kullanarak internet erişimi sunmaktadır.

Modemler hurdaya ayrılması birçok sebep ile olur ama en yaygını modemin arızalanmasıdır ve modemlerin tamiri yapılmamaktadır, daha sonraki en yaygın durum ise modemlerin kullanım dışı kalmasıdır modemin hız desteğinin düşük olması , fiber altyapıya geçiş yapılması , kablosuz özelliğinin olmaması tek portlu olması gibi birçok durum sonucunda modemler kullanım dışı kalabilir ve yerlerine yeni bir modem koyulması gerekli olabilir.

Şirketimiz her çeşit toplu Modem Anakart Hurdası , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın en iyi fiyatlar ve peşin ödeme ile satınalınması için bizi arayınız 0 555 800 50 55