Ağ Cihazı Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Modem Anakart Hurdası

Modem Anakart Hurdası hurdaya ayrılan modemlerin üzerinde yer alan ve modemin elektronik olarak işlevini yerine getirmesi için kullanılmakta olan modem anakartının hurdasıdır. Elektronik atık sınıflandırmasına girmekte olan bir katı atık olan Modem Anakart Hurdaları yüksek değerli elektronik atıklar arasında yer almaktadır.

Elektronik hurda sınıflandırması bakımından AB sınıfı elekronik kart hurdaları arasında gösterilmekte olan hurda modem anakartları dünya genelinde ise 2A sınıflandırmasına dahil olarak gösterilmektedir.

Modemler incelendiğinde herhangi bir bağlantı türünü destekleyerek ağ erişimi sağlayan cihazlar olarak geliştirilmektedir ve en yaygın olanları internet erişimi için kullanılan modemlerdir, her bir kullanım noktasında internet erişimi sağlanabilmesi için modemler kullanılırlar ve bu sebeple her yıl milyonlarca modem satılır ve tabiki milyonlarca modem de kullanım dışı kalır.

Modemlerin kullanım dışı kalması modemin arızalanması veya kullanım ömrünün dolması ile olmaktadır, arızalanma durumu her elektronik cihaz gibi modemlerin de bozulması sonucunda olmaktadır, genel olarak fazla pahalı olmayan ve kullan at tarzında yapıldıkları için tamir edilmesi pek mümkün olmaz ve tercih edilmez, yeni bir modem alınarak kullanıma devam edilir. Benzer şekilde kullanım ömrünün dolması sonucunda da yeni bir modem temin edilerek güncel teknolojiye uygun bir kullanım sağlanmaktadır.

Modemlerin kullanım ömrünün dolması iki şekilde olabilir birincisi kullanımın son bulması olarak düşünülebilir, bir konuttan taşınıp yada bir işyeri kapandığında orada kullanılan modem yeni adreste kullanılmıyor veya işyeri bir daha açılmıyorsa modemin kullanım yeri kalmaması sonucunda kullanım dışı kalabilir, veya yeni bir bağlantı türüne geçen kullanıcı eski modemini kullanamaz.

En çok karşılaşılan kullanımdışı kalma durumu altyapısal geliştirmeler sonucunda eski modemin yetersiz kalması durumudur, eski modem halen çalışıyor durumda olsa da yeni altyapıyı desteklemediği için kullanılmaz hale gelebilir ve bu durumda da çalışıyor olsa da modem hurda modem haline gelir ve ömrünü tamamlar.

Özetle arızalanan veya kullanım dışı kalan tüm modemler hurda modemdir çünki tamiri yoktur ve eski nesil altyapıları destekleyen modemler kullanım ömrünü tamamladığında çalışır durumda olsa da kullanılmazlar ve hurda modem olurlar. Modem hurdaları da çevreye büyük olumsuz etkileri olan elektronik atıklar arasında yer alır ve modem anakartlarının sökülmesi ile “Modem Anakart Hurdası” olarak geri dönüşüm yapılmalarından başka çevreci ve ekonomik bir yöntem yoktur.

Çöp halinde dünyayı kirletecek olan modemlerin geri dönüşüm yapılması ile ekonomik değer kazanmaları sağlanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, bilgisayar hurdaları , bilgi işlem hurdaları , ağ cihazı hurdaları , laptop hurdaları , elektronik kart hurdaları , anakart hurdaları ve cep telefonu hurdaları gibi her çeşit elektronik atık alımı yapıyoruz. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız. 0 555 800 50 55