Elektronik Hurdaları

Modem Kartı Hurdaları

Modem Kartı Hurdaları hurdaya ayrılmış olan modemlerin tüm elektronik işlevlerini yerine getirmekte olan elektronik devre kartları olan modem kartlarının hurdalarıdır. Genel olarak AB sınıfı olarak da adlandırılan 3. sınıf anakart hurdaları sınıflandırmasına denk gelen Modem Kartı Hurdaları yüksek geri dönüşüm verimlilikleri sebebi ile önemli bir ekonomik değer taşırlar.

Modemler belirli bir arabirim vasıtası ile iki nokta arasında veri iletişimi sağlayan cihazlardır, yani bir noktadaki dijital veriyi bir ara birim üzerinden başka bir noktaya aktaran cihazlara modem denir. Örneğin en yaygın olarak kullanılan modemler ADSL modemlerdir bir ev yada işyerinde bulunan bilgisayar ve internet erişimi olan cihazları , sabit telefon hatları üzerinden telekom sistemine aktarır ve buradaki network üzerinden internet erişimi sunarlar.

Bu şekilde çok çeşitli modem türleri bulunmaktadır, en yaygın modem türlerini incelersek;

ADSL VDSL SHDSL modemler sabit telefon hatlarını meşgul etmeden yüksek hızlı internet erişimi sağlayan modemlerdir. Dialup modemler sabit telefon hatları üzerinden fax sinyalleri gibi çevirmeli ağ bağlantıları kurararak veri iletişimi sağlayan modemlerdir. Kablo modemler kablotv hatlarını kullanarak veri iletişimi sağlayan modemlerdir. Uydu modemler uydu sinyalleri alabilen ve gönderebilen modemlerdir. Telsiz modemler radyo frekansları ile veri iletişimi sağlayan modemlerdir. GSM modemler ise GSM sinyallerini kullanarak veri iletişimi sağlayan modemlerdir. Kiralık hat modemleri ise telekom sistemlerini veya sanal özel hatları kullararak veri iletişimi sağlayan modemlerdir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm modem türleri genel olarak plastik veya metal bir kasa içerisinde bulunan ve tek bir anakart ile tüm işlevini sağlayan elektronik donanımlardır ve yaklaşık bir kitap boyutunda cihazlardır. Dış kısımları plastik veya metal olup içerisindeki anakartlar çok katmanlı yeni nesil elektronik bileşenler kullanan yüksek vasıflı elektronik kartlar olarak karşımıza gelmektedir. Yüksek elektronik komponent yoğunluğu ve geri kazanılabilir ağır metal ve nadir metal içerikleri sayesinde yüksek ekonomik değerleri bulunan Modem Kartı Hurdaları ortaya çıkmaktadır.

Şirketimiz her çeşit modem hurdaları , Modem Kartı Hurdaları , elektronik kart hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik hurdaları , işlemci ram harddisk hurdaları , laptop hurdaları , cep telefonu hurdaları , tablet hurdaları , bilgi işlem hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55