Bilgisayar Hurdaları Laptop Hurdaları

Notebook Anakart Hurdası

Notebook Anakart Hurdası bozulan ve tamir edilmeyen yada tamir edilemeyen laptop dizüstü notebook taşınabilir bilgisayar türü bilgisayarların anakartlardır. Masaüstü ve Sunucu bilgisayar anakartlarına benzerlikleri ve farklılıkları bulunmaktadır. Benzerlikleri çok katmanlı yeni nesil baskılı devre kartı teknolojileri kullanılarak üretilmeleri ve temel olarak benzer bileşenler bulundurmalalıdır.

Masaüstü bilgisayar anakartları ve sunucu anakartları ile farklılıkları çok daha dikkat çekicidir, en önemli farklılıkları boyut ve ağırlık olarak çok daha küçük elektronik devre kartlarıdır ve kullanılan bileşenlerin kimyasına bakıldığı zaman geri dönüşüm verimlilikleri çok daha yüksektir. Bir diğer farklılık ise fire oranları bakımından masaüstü ve sunucu anakartlarına göre çok daha düşüktür , bu sebeple daha yüksek geri dönüşüm verimlilikleri vardır.

Laptop anakart hurdaları çok daha yüksek ekonomik değere sahiptir bu sebeple laptop servisleri ve geleneksel hurda firmalarının çok daha yüksek dikkat gösterdiği zaman bu malzemelerden çok daha yüksek ekonomik değere ulaşmaktadır.

Notebook Anakart Hurdası genel olarak bozulan laptopların içerisinden çıkmaktadır, laptop anakartlarının birçok arızası tamir edilebilen arızalardır fakat bazı arızaların tamir maliyeti çok yüksek olabilmektedir ve bu sebeple tamirinden vazgeçilen durumlar olabilmektedir. Ayrıca bazı arızaların tamiri için gerekli devre veya çiplerin temini mümkün olmamaktadır.

Bunlara ek olarak bazı arızaların da tamir maliyeti çok yüksek olduğu için kullanıcı tamir masrafı yerine alternatif başka bir laptop satınalmayı tercih ederek eski bilgisayarını hurdaya ayırmaktadır. Tüm bu durumlar notebook laptop dizüstü taşınabilir bilgisayarın hurdaya ayrılmasına ve anakartının da Notebook Anakart Hurdası haline gelmesine sebep olmaktadır.

Bütün bu durumlara ek olarak yetersiz performans sağlayan eski nesil laptopların tamamı da çalışıyor olsa da hurda laptop olarak değerlendirilmektedir ve bunların da anakartları laptop anakart hurdası olarak değerlendirilerek geri dönüşüm yapılmaktadır. Günümüzde 4 çekirdekli 8 gb ram ve 500 gb harddiske sahip laptoplar neredeyse endüstri standardı olmuştur ve bu cihazlardan daha düşük laptoplar satılmamaktadır. Eski nesil 2 çekirdekli ve ramı 4 gb yada daha az olan laptoplar kullanıcıların güncel yazılım ve uygulamalardaki ihtiyaçlarını karşılayamadığı için bu laptoplar da hurda laptop olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit laptop hurdası , laptop anakart hurdası , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , sunucu hurdaları , elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit bilgi işlem ürünü hurdasının alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55