Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Laptop Hurdaları

Notebook Anakartı Hurdası

Notebook Anakartı Hurdası hurda durumuna gelmiş dizüstü bilgisayarların içerisinde bulunan ve tüm laptopun elektronik sistemini üzerinde taşıyan notebook anakartlarının hurdalarıdır.

Notebook anakart hurdaları bilgisayar anakart hurdaları arasında en yüksek ekonomik değere sahip olan anakart hurdasıdır, bunun sebebi bir dizüstü bilgisayar anakartının normal masaüstü bilgisayar anakartlarına göre çok daha küçük ve hafif olmasına karşın çok daha fazla elektronik bileşen taşıyor olmasıdır. Yani birim alanda daha yoğun bileşen içeriyor olması ve bu bileşenlerin daha yüksek oranda ağır metal ve nadir metal içermesi sebebi ile Notebook Anakartı Hurdası masaüstü bilgisayar anakart hurdasına göre daha yüksek geri dönüşüm verimliliğine sahiptir.

Notebook anakart hurdaları notebook gövdesinin içerisinde yer alırlar. Notebook hurdaları öncelikle fiziki ayrıştırma yapılarak gövde aksamları , soğutucu aksamlar , elektronik donanımlar ve notebook anakartı birbirinden ayrılırlar. Laptop ekranı , gövdeyi oluşturan ve birleştiren tüm metal aksamlar normal geleneksel metal ve plastik geri dönüşümü için hammadde olarak değerlendirilirler. Elektronik bileşenler ise elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanabilirler.

Elektronik bileşenler olarak dizüstü bilgisayar anakart hurdası , ram hurdası , işlemci hurdası , harddisk hurdası ve cdrom hurdası temel elektronik atıklar olarak notebook hurdalarının sökümü ile ortaya çıkarlar.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , laptop hurdaları , sunucu hurdaları , elektronik kart hurdaları , ram işlemci hurdaları , tablet anakartı hurdaları , cep telefonu anakartı hurdaları gibi toplu elektronik atıkların alımını ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55