Bilgisayar Hurdaları Laptop Hurdaları

Notebook Anakartı Hurdası

Notebook Anakartı Hurdası arızalı dizüstü bilgisayarların içerisinde bulunan notebook anakartları nın hurdalarıdır, çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılarak çok hafif ve küçük bir anakart olarak dizayn edilen notebook anakartları nın hurdaları yüksek değerli elektronik kart hurdaları arasında yer almaktadır. Bu sebeple notebook servisleri , bilgisayar servisleri gibi notebook bilgisayarların sıklıkla hurdaya ayrıldığı işletmelerin önem vermeleri gereken atıklar arasında yer almaktadır.

Hurda notebook bilgisayarlar kombine atıklar olarak değerlendirilir yani içerilerinde yalnızca elektronik atıklar bulunmaz, metal ve plastik sınıflandırmasında olan yani yalnızca metal veya plastikten üretilmiş çok sayıda parçaları bulunduğu için birçok parçası geleneksel metal ve plastik geri dönüşümü yapılan hurdalar olarak değerlendirilir.

Bir dizüstü bilgisayar hurdası tesisimize kabul edildiğinde önce ayrıştırma ve sınıflandırma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sırasında elektronik atık sınıflandırmasında olan Notebook Anakartı Hurdası , işlemci hurdası , ram hurdası , harddisk hurdası , ekran kartı hurdası , lcd panel kartı hurdası gibi elektronik bişenler ihtiva eden parçalar elektronik hurdalar olarak sınıflandırılır. Kalan kısımlar olan gövde aksamları , montaj elemanları ve soğutucu aksamlar ise plastik ve metal türlerine göre ayrıştırılarak geri dönüşüm yapılırlar.

Laptop bataryaları elektronik atık sınıflandırmasına dahil değildir akü pil batarya grubu atıklar arasında yer alan atıklar olan laptop bataryaları özel saklama ve geri dönüşüm koşullarına sahip tehlikeli atıklardır ve çevre bilinci ile çalışmasını sürdüren özel lisanslı tesisler tarafından geri dönüşümleri yapılabilmektedir.

Laptop anakart hurdaları nın yüksek ekonomik değeri normal bir masaüstü bilgisayar anakart hurdası veya sunucu anakart hurdası ile benzer ve eşdeğer özellikleri bulunan donanımların hatta daha fazlasının çok daha hafif ve küçük bir anakart üzerinde toplanmasıdır. Bu işlevin daha küçük alanda daha küçük bileşenler ile yapılabilmesi için çok daha yüksek vasıflı elektronik devre elemanları kullanılmaktadır ve bu devre elemanlarının geri dönüşüm değerleri çok daha yüksek olmaktadır. Ayrıca fire olarak kabul edilen metal ve plastik aksamlar laptop anakartlarında çok daha azdır.

Şirketimiz her çeşit laptop hurdası , hurda notebook , taşınabilir bilgisayar hurdaları , hurda dizüstü bilgisayar , hurda tablet, hurda anakart, hurda elektronik kart , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdası, cep telefonu hurdası gibi her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın güncel ve doğru fiyatlandırma ile peşin ödeme yapılarak alımının yapılması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55