Harddisk Hurdaları

Notebook IDE Harddisk Hurdaları

Notebook IDE Harddisk Hurdaları arızalanan veya kullanım dışı kalan notebook bilgisayarlar içerisinde bulunan ve veri depolama görevi yapan harddisklerin ide arabirim kullananlarını genel tanımıdır.

IDE arabirimi SATA arabiriminden çok daha eski yaklaşı 30 yıllık bir teknolojidir ve 10 yıl kadar önce neredeyse tamamen terk edilmiştir, UDMA 66 standardı en yüksek hızlı ve kabul gören ide harddisk elektronik erişim standardıdır ve SATA arabirim kullanıma başlanılana kadar masaüstü bilgisayar harddisk sürücüleri ve dizüstü bilgisayar harddisk sürücülerinde ide arabirimi çok yaygın olarak kullanılmıştır.

Günümüze göre çok daha düşük bir veriyolu hızı sağlayabilen yani veri okuma yazma hızı günümüzdeki SATA arabirimlerine göre 3 ila 20 kat daha düşük olan IDE arabirime sahip bütün harddisk sürücüler , günümüzde kullanılan disk performanslarına göre çok yetersizdir ve kullanım yapılmamaktadır.

Notebook IDE Harddisk Hurdaları ise yukarıda belirttiğimiz disk hurdaları arasında yer alan harddisklerin ide olanlarıdır. günümüze laptop bilgisayarlar sata arabirime sahip harddisk veya ssd sürücüler kullanmaktadır ve ide harddisklere göre 10 ila 50 kat daha hızlı veri okuma işlemi yapabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit toplu harddisk hurdası , sata harddisk hurdaları , ide harddisk hurdaları , elektronik kart hurdaları , bilgisayar hurdaları , laptop hurdaları , monitör hurdaları , bilgi işlem hurdaları , elektronik hurdaları alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik kartlarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55